Wiesz dużo o modzie z czasów PRL-u? To na pewno sobie poradzisz sobie z tym quizem!

i

Autor: NAC Zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Pamiętasz, co było modne w czasach PRL? Sprawdź się w quizie!

2024-04-01 15:53

Moda z czasów PRL-u często kojarzy się z czymś szarym i smutnym. Ale to nieprawda! Właśnie wtedy pojawiło się wiele szalonych krojów czy wzorów, które nosimy do dziś. Czasem za bardzo zapatrujemy się na modę lat 50. czy 60. w USA, a swojego nie doceniamy. Koniecznie sprawdźcie się w naszym quizie, jeśli uważacie, że moda z PRL-u nie ma dla was tajemnic!

Moda w czasach PRL była zróżnicowana. Nie wszyscy nosili takie same ubrania! Istniały różnice w stylu ubierania się wnikające z miejsca zamieszkania (wieś czy miasto), z dochodami czy wykonywanym zawodem. W tych czasach ciężko było znaleźć dwie takie same bluzki na ulicy! W czasach PRL wiele osób samodzielnie szyło sobie ubrania, ponieważ był ogromny problem z dostępnością poszczególnych artykułów.

Co pamiętasz z mody czasów PRL-u?

To czasy kiedy trzeba było stać kilka godzin w kolejce po wymarzone teksasy czy sztruksy. Obecnie króluje fast fashion i wszystko można dostać od ręki z każdego końca świata. Produkuje się teraz mnóstwo ubrań i można przebierać spośród wielu możliwości. W czasach PRL tak nie było! Ale za spódnice, spodnie czy sukienki były uszyte porządnie i z wysokiej jakości materiałów. Wszystko po to, aby dany produkt mógł wytrzymać próbę czasu i częste noszenie. Moda okresu PRL nie ma dla ciebie tajemnic? To koniecznie sprawdźcie się w naszym quizie!

Powstał w PRL, budzi ogromny zachwyt do dziś. Najbardziej nietypowy blok w Polsce stoi w Warszawie

Okres PRL – kiedy był?

PRL to okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. To czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Jednocześnie to okres, kiedy ludzie najczęściej spotykali się i spędzali ze sobą każdą wolną chwilę.

QUIZ. Co wiesz o modzie z czasów PRL

Pytanie 1 z 11
Polską stolicą mody w PRL był:

Zobacz także: Najpopularniejsze imiona dla chłopców w PRL. Nosisz jedno z nich?

Listen on Spreaker.