Ogrom wydarzeń w woj. lubelskim! Sprawdź, gdzie wybrać się na imprezę niedaleko Lublina!

2025-07-04 14:37

Początek lipca w województwie lubelskim zapowiada się wyjątkowo intensywnie. W nadchodzący weekend 5 i 6 lipca 2025 roku mieszkańcy regionu i turyści będą mogli wybierać spośród wielu wydarzeń – od festiwali muzycznych, przez lokalne święta, aż po pokazy historyczne i kulinarne konkursy.

Najciekawsze wydarzenia w woj. lubelskim

Lublin i jego okolice w najbliższy weekend będą tętniły życiem – zarówno dla tych, którzy szukają energetycznych koncertów, jak i tych, którzy wolą folklor, rekonstrukcje historyczne lub po prostu dobrą zabawę dla całej rodziny. Poprawiająca się aura sprzyja wyjazdom – warto odwiedzić festyny, jarmarki i wydarzenia muzyczne, których w regionie nie zabraknie. Od Zwierzyńca, przez Janowiec, Czemierniki, aż po Hołowno i Górę Puławską – wszędzie będzie się działo. Sprawdź, gdzie warto się wybrać i co przygotowali organizatorzy.

Spis treści

  1. Najciekawsze wydarzenia w woj. lubelskim
  2. Dni Janowca – zabawa do północy w historycznej scenerii
  3. Święto Krainy Rumianku – wiejskie SPA i wesele w stodole
  4. Dni Chełma – koncerty, superauta i festiwal słodkości
  5. Święto Miasta i Gminy Czemierniki – sport, koncerty i MIG
  6. Święto 24. Pułku Ułanów w Kraśniku – historia i sport
  7. Truskawkobranie 2025 – owocowe święto w Górze Puławskiej
  8. Rockowisko – rockowe brzmienia w lesie
  9. Jarmark św. Kiliana – ponad wiek tradycji
Lubelskie. Jazda pod prąd na rondzie

Dni Janowca – zabawa do północy w historycznej scenerii

  • 5 lipca, Park przy Zamku w Janowcu,

W sobotę w Janowcu odbędą się tradycyjne Dni Janowca, które rozpoczną się już o godzinie 13:00. W programie znajdziemy m.in. pokazy tańca ludowego, koncerty, występy lokalnych zespołów, a także widowiskowe pokazy ewolucji rowerowych i motocyklowych. Dla najmłodszych przygotowano bezpłatne atrakcje, takie jak zjeżdżalnie, animacje, konie, alpaki i malowanie zbiorowego obrazu Janowca. Wydarzenie zakończy się występem cover bandu Queen oraz zabawą ludową z zespołem On i Ona. W trakcie imprezy będzie można porozmawiać z Andrzejem Namiotą, autorem publikacji „Zaślubiny z Janowcem”. To wydarzenie dla całych rodzin, w malowniczej scenerii parku przy zamku – warto być!

Święto Krainy Rumianku – wiejskie SPA i wesele w stodole

  • 5–6 lipca, Hołowno,

W Hołownie, w powiecie parczewskim, już od soboty świętować będzie można w wyjątkowy sposób – podczas Święta Krainy Rumianku. To impreza łącząca lokalne tradycje, kulturę zielarską i zabawę dla całych rodzin. W sobotę od godz. 14:00 ruszy kiermasz, będą występy ludowe, koncerty, a także pokaz wyjątkowego „Poleskiego Wesela Improwizowanego” z tańcami do późna w stodole. Niedziela to z kolei kulinarne zmagania Kół Gospodyń Wiejskich w ramach Bitwy Regionów, koncerty, animacje dla dzieci i potańcówka. Całość odbywa się w urokliwej atmosferze wiejskiej manufaktury i ogrodów ziołowych. To propozycja dla tych, którzy szukają spokoju, tradycji i dobrej kuchni.

Dni Chełma – koncerty, superauta i festiwal słodkości

  • 5–6 lipca, ul. Strażacka i Plac Łuczkowskiego,

W Chełmie zaplanowano mnóstwo atrakcji na cały weekend. W sobotę na scenie pojawią się m.in. Universe, cover band Lady Pank – Tacy Sami oraz gwiazda wieczoru – Patrycja Markowska. Niedziela to koncerty dla dzieci i występy znanych artystów – Urszuli i Grubsona. Przez cały weekend trwać będzie także Festiwal Słodkości i Smaku (w godz. 10:00–21:00), a dla fanów motoryzacji – Supercar Taxi, czyli przejażdżki luksusowymi autami jak Ferrari czy Lamborghini (Plac Łuczkowskiego, 10:00–22:00). Impreza przyciąga nie tylko lokalną społeczność, ale i odwiedzających z innych regionów.

Święto Miasta i Gminy Czemierniki – sport, koncerty i MIG

  • 5 lipca, Czemierniki,

Czemierniki zapraszają na całodniowe świętowanie w sobotę. Od rana trwać będą zawody wędkarskie, rozgrywki piłkarskie, turniej siatkówki plażowej oraz zawody strzeleckie (z wpisowym 30 zł). Wieczorem sceną zawładną zespoły muzyczne – od lokalnych wykonawców po gwiazdę wieczoru – zespół MIG. Po koncertach odbędzie się dyskoteka pod gwiazdami. To święto z dużym naciskiem na sport, wspólnotę lokalną i muzyczną zabawę.

Święto 24. Pułku Ułanów w Kraśniku – historia i sport

  • 5–6 lipca, Kraśnik,

W Kraśniku odbędzie się wyjątkowe, patriotyczne wydarzenie – Święto 24. Pułku Ułanów. Obchody 105. rocznicy istnienia pułku to m.in. apel pamięci, składanie wieńców i historyczne uroczystości. Dodatkowo zorganizowano Bieg Białych Ułanów – 240 metrów dla dzieci oraz 2400 metrów dla dorosłych. Święto ma na celu nie tylko upamiętnienie historii, ale także integrację mieszkańców i edukację patriotyczną. To doskonałe miejsce, by połączyć spacer z lekcją historii.

Truskawkobranie 2025 – owocowe święto w Górze Puławskiej

  • 6 lipca, Góra Puławska,

W niedzielę w Górze Puławskiej odbędzie się jedno z najsmaczniejszych wydarzeń sezonu – Truskawkobranie. Świętowanie zaczyna się mszą o godz. 12:00, a od 15:00 na stadionie czekają konkursy (m.in. na Miss Truskawki), występy artystów, potrawy z truskawek i koncerty – m.in. zespołu Grzaniec i WEŹ NIE PYTAJ (godz. 20:30). Truskawkobranie to kolorowy piknik dla całych rodzin z pyszną kuchnią, muzyką i dziecięcą strefą zabaw.

Rockowisko – rockowe brzmienia w lesie

  • 4–5 lipca, Zwierzyniec,

Choć Rockowisko odbywa się w Zwierzyńcu, warto o nim wspomnieć – to święto rocka z prawdziwego zdarzenia. W piątek na scenie zagrają m.in. Soulfly, Hunter (z chórem!), Wolfheart i The Disease, a w sobotę wystąpią Samael, Corruption oraz Iron Head. Festiwal cieszy się uznaniem fanów cięższego brzmienia i co roku przyciąga tysiące słuchaczy. Otoczenie roztoczańskich lasów dodaje mu niepowtarzalnego klimatu. Wstęp na wydarzenie jest płatny.

Jarmark św. Kiliana – ponad wiek tradycji

  • 4–6 lipca, Skierbieszów,

W Skierbieszowie trwa trzydniowy Jarmark św. Kiliana, będący jedną z największych letnich imprez folklorystycznych regionu. Oprócz stoisk z rękodziełem i tradycyjną żywnością, zaplanowano koncerty, występy artystyczne, atrakcje dla dzieci oraz pokaz ginących zawodów. To idealne miejsce, by spróbować lokalnych specjałów, poznać wiejskie rzemiosła i po prostu dobrze się bawić w atmosferze ludowego festynu.

Zobacz także: Inne Brzmienia 2025 w Lublinie - dzień pierwszy