W tym roku doszło do 16 zdarzeń drogowych na tym rondzie w Lublinie

i

Autor: Konrad Sławiński

NA DROGACH

Oficjalnie: 100-lecia KUL. Nieoficjalnie: rondo z pniakiem w Lublinie. Na czym polega jego fenomen, że kierowcy sobie z nim nie mogą poradzić?

2024-10-10 17:08

Przede wszystkim: słaba widoczność. Tak określają „rondo z pniakiem”, które łączy nawierzchnię: zjazdu z al. Solidarności, al. Tadeusza Mazowieckiego i ul. Jaśminową lubelscy kierowcy. Na czym polega jego „fenomen”, że dochodzi do zdarzeń drogowych?

Pień na rondzie w Lublinie

Owy pień to zdaniem Teatru NN: „Unikalny przykład pamiątki sztuki inżynierskiej”. - Musiał być ktoś, kto dowiedział się o tym znalezisku podczas budowy i uznał je za element dziedzictwa a nie zbędny obiekt do wywiezienia, jak to się normalnie dzieje. W dodatku był to budowlaniec, więc jedna z osób, których raczej nie podejrzewamy o taką wrażliwość. Bardzo sympatyczne – czytamy na stronie Teatru NN.

Owe rondo jest kluczowe w kontekście drogowym. Bowiem to z niego mieszkańcy Lublina, którzy chcą wybrać się w kierunku Warszawy – właśnie z niego korzystają. Zwłaszcza w tej części miasta.

Tragiczny wypadek w Przeworsku, nie żyje 6-latek

Policja: Doszło do 16 kolizji drogowych

- W tym roku na rondzie 100-lecia KUL doszło do 16 kolizji drogowych. W 1 przypadku przyczyną było niedostosowanie prędkości, w  14 nieustąpienie pierwszeństwa i w 1 najechanie na pojazd poprzedzajacy – informuje nadkom. Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

ZOBACZ TAKŻE: Przedłużenie ulicy Lubelskiego Lipca ‘80 widziane z góry! Tak wygląda ten plac budowy w Lublinie

Z czego wynika owa ilość zdarzeń drogowych w tej części Lublina? Zdaniem pana Zbigniewa chodzi o słabą widoczność.

- Tam powinien być ustawiony znak „STOP”. Wielu, niedoświadczonych kierowców uważa, że tam jest pierwszeństwo. Błąd. To że mamy dwa pasy ruchu, nie zwalnia nas z obowiązku by przed rondem się zatrzymać i po prostu spojrzeć: w lewo, w prawo – przyznaje w rozmowie z naszym portalem pan Zbigniew, kierowca, który uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi uzyskał w 1998 roku.

W podobnym tonie wypowiada się pan Janusz, oficjalnie kierowca od 2004 roku. - Niby to duże rondo, ale jest z nim problem. Gdy szkoliłem się na kierowcę mój instruktor mówił wprost: Dynamicznie musimy włączyć się do ruchu zachowując przy tym pełne bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu - przyznaje.

Znane osoby, które rozsławiły woj. lubelskie! Gdzie się urodzili? Sprawdź swoją widzę!

Pytanie 1 z 10
Gdzie urodził się Krzysztof Cugowski, wokalista Budki Suflera?