Portal łączący Lublin z Wilnem

i

Autor: lublin.eu Portal łączący Lublin z Wilnem

Niezwykły portal łączący Lublin i Wilno stanął na Placu Litewskim. Jak działa?

2021-05-26 13:22

Mieszkańcy Lublina na pewno zauważyli nietypową instalację, która stanęła na Placu Litewskim w Lublinie. Ogromna rzeźba to portal, który połączy Lublin z Wilnem. W jaki sposób? Tego dowiemy się 26 maja o godz. 18:00. Zobaczcie szczegóły.

Miasto Lublin we współpracy z Urzędem Miasta Wilna i litewską Fundacją Benediktas Gylys oraz Ośrodkiem Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” realizują międzynarodowy projekt o nazwie „Portal”. 26 maja o godz. 18:00 na Placu Litewskim przekonamy się, co czego służy betonowa instalacja przypominająca ogromne przejście do innego wymiaru, która stanęła na właśnie na Placu Litewskim. Instalacja pozostanie w przestrzeni miejskiej do sierpnia.

Na dużym, okrągłym ekranie wyświetlać się będzie połączenie między Lublinem a Wilnem.

Jak czytamy na stronie lublin.eu: Dzięki wykorzystaniu nowych technologii poprzez wizualny most mieszkańcy obydwu miast będą mogli doświadczyć wyjątkowego uczucia, zwanego "overview effect" - doznania, którego do tej pory mogli zaznać tylko astronauci przy pierwszym spojrzeniu na Ziemię z kosmosu, powodującego radykalną zmianę w samoświadomości i wyzwalającego poczucie wspólnoty.

Wrota portalu otworzą się 26 maja o godzinie 18:00. Nie może was tam zabraknąć.