– W Lublinie w ramach Meeting Of Styles gościmy od 2011 roku najlepszych twórców z Polski i świata. Sukces wcześniejszych edycji tego festiwalu dowodzi, że w Lublinie jest duże zapotrzebowanie na tego rodzaju wydarzenia, a niezwykle prężnie działające lokalne środowisko osób zainteresowanych sztuką graffiti, co roku zwiększa jego zasięg i sprawia, że program jest coraz bardziej różnorodny i ciekawy – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.
Meeting Of Styles w Lublinie rozpocznie się 5 sierpnia warsztatami dla młodzieży, które odbędą się w Miejscówce, czyli przestrzeni dla młodzieży utworzonej w ramach przygotowań do Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 w SKENDE. Ich efektem będzie mural namalowany według projektu stworzonego przez młodzież pod okiem znanej graficzki i ilustratorki Katarzyny Boguckiej.
Następnego dnia, 6 sierpnia, o godz. 10.00 na terenach zielonych przy SKENDE ruszy jam graffiti, a wieczorem odbędzie się wernisaż wystawy Grzegorza Łodeja, znanego jako KOMART. Ostatni dzień (7 sierpnia) również poświęcony będzie twórczości – goście festiwalu rozpoczną prace o godzinie 11.00 na ścianie oporowej przy hali Globus, od strony ul. Zana. Zakończenie imprezy planowane jest na godz. 18.00.
Meeting Of Styles jest to najstarszy festiwal graffiti na świecie i tym samym w Polsce. Wywodzi się z niemieckiego Festiwalu Wall Street Meeting. Główną ideą imprezy jest ukazanie graffiti jako jednego z kierunków sztuki w przestrzeni publicznej oraz dającym pole do twórczego działania młodym ludziom oraz rozwijania ich pasji i zainteresowań. W ramach MOS w ciągu 21 lat odbyło się około 400 wydarzeń z udziałem tysięcy artystów, przyciągających rzesze widzów i wspieranych przez setki wolontariuszy.
Spotkania odbywały się w 40 krajach na wszystkich kontynentach - od Europy po Amerykę, Australię, Afrykę i Azję.
Lubelski dworzec już teraz robi ogromne wrażenie! Sami zobaczcie [zdjęcia]