Z tego typu wsparcia może skorzystać każdy, kto w związku z epidemią nie do końca sobie radzi. Pomoc jest świadczona na 2 sposoby. Interesanci mogą skorzystać z rozmowy telefonicznej, a także na skype.
— Od dzisiaj mieszkańcy Lublina mogą się z nami kontaktować. Pojawiło się zapotrzebowanie na taką formę pomocy ze strony wojewody lubelskiego. Dyżury telefoniczne przeznaczone są zwłaszcza dla osób, które przebywają na kwarantannie. Jako, że to może być dla nich trudna sytuacja psychologiczna. Takie osoby mogą czuć się zagrożone. — mówi Piotr Oleś z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Psychologowie i psychoterapeuci dyżurują w wyznaczonych godzinach od poniedziałku do soboty.
— Już pierwsze rozmowy są za nami. To także dla nas psychologów nowa sytuacja, jesteśmy przeszkoleni i posiadamy wiedzę, ale w związku ogłoszonym stanem epidemii mogą pojawiać się nowe problemy psychologiczne. — dodaje Oleś.
Zainteresowani mogą dzwonić pod stacjonarnym numerem telefonu (81) 445 40 80. Kontakt jest możliwy również przez Skype: nazwa użytkownika: wsparcie.kul. Szczegółowe informacje i grafik dyżurów jest dostępny na stronie wsparcie.kul.pl