Przyszłość dopłat stanęła pod znakiem zapytania podczas majowej sesji rady miasta. Po długiej debacie wniosek o przerwanie prac wdrożeniem programu został jednak odrzucony. Koszt terapii kończącej się zapłodnieniem in vitro to nawet 12 tys. złotych. Tego rodzaju dofinansowanie funkcjonuje m.in. w Warszawie. Wymogiem jest co najmniej 2-letni okres zamieszkania w stolicy.
Co z lubelskim programem?
Program polityki zdrowotnej dotyczący dofinansowania do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Lublina został opracowany w zeszłym roku.
- Zgodnie z obowiązującymi przepisami w dniu 23 października 2020 r. program ten został przekazany do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji celem zaopiniowania - wyjaśnia Izolda Boguta z biura prasowego w lubelskim ratuszu i dodaje: - W dniu 21 grudnia 2020 r. Prezes Agencji pozytywnie zaopiniował ww. program, wskazując jednocześnie uwagi do założeń programowych, które należy uwzględnić w trakcie jego wdrożenia.
Teraz urzędnicy pracują nad ostateczną wersją dokumentu. Termin wdrożenia programu oraz ostateczna wielkość dofinansowania nie są jeszcze znane.
Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!