„Poloneza czas zacząć”
Tymi słowami skwitowała swoje przemówienie dyrektor VII LO pani Dorota Iwanicka-Przybysz. Ale wcześniej, głos zabrali uczniowie.
- Studniówka to nie tylko okazja do zabawy, ale i doskonała okazja do spojrzenia wstecz i podsumowania lat spędzonych w szkole – przyznali kolegialnie uczniowie.
Nie zabrakło również podziękowań dla grona pedagogicznego. Uczniowie podkreślili wkład nauczycieli w ich rozwój i trud, który został włożony w edukację.
- Jestem dumna z naszej młodzieży. Nie wiem, czy wiecie, ale dzisiaj (25 stycznia dop. red.) jest dokładnie sto dni do matury. Wiem, że to dla nas trudny czas, dla rodziców, nauczycieli, dla was. Ale proszę, żebyście walczyli w tym ostatnim okresie. Ale dzisiaj się po prostu bawcie – powiedziała do zgromadzonych dyrektor VII LO. I dodała na koniec: - Poloneza czas zacząć!
Historia VII Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie
Jak możemy przeczytać na stronie „siódemki” „W 1955 roku Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Lublinie dnia 23 czerwca podjęło uchwałę o likwidacji Prywatnego Liceum sióstr Urszulanek i powołanie w jego miejsce od 1 lipca 1955 roku VIII Liceum Ogólnokształcącego. Tak więc dokument likwidacyjny stał się metryką, dokumentem fundacyjnym dzisiejszego VII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej. Nowoutworzona szkoła pozostaje w dalszym ciągu szkołą żeńską. W szkole obok klas licealnych tworzone są także klasy szkoły podstawowej”.
Poniżej kilka istotnych dat z życia szkoły:
- Czerwiec 1955 roku: pierwsza matura, 25 dziewcząt otrzymało świadectwa dojrzałości
- Maj 1958 roku: Rada Rodziców podjęła uchwałę o nadanie szkole imienia Marii Konopnickiej
- Rok szkolny 1966/67: w związku z reformą systemu szkolnictwa 11-letnia szkoła przestaje istnieć, w jej miejsce powstaje zespół składający się ze Szkoły Podstawowej Nr 41 i VII LO i Marii Konopnickiej
- 1 września 1969 roku: VII LO im. Marii Konopnickiej rozpoczyna naukę w nowym budynku przy ul. Farbiarskiej 6 ( później 8) jako samodzielna szkoła. Liceum staje się szkołą koedukacyjną
- Rok szkolny 1981/82: Po raz pierwszy w historii szkoły, ze względu na rygory stanu wojennego odwołana zostaje studniówka
- Styczeń 1996 roku: Samorząd miasta Lublina przejmuje prowadzenie szkoły.
- Wrzesień 2011 – utworzenie Zespołu Szkół nr 11. Do VII Liceum Ogólnokształcącego przyłączono Gimnazjum nr 12
ZOBACZ TAKŻE: Studniówka uczniów Zespołu Szkół Transportowo – Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie