Za porządkowania miasta odpowiada 17 firm. Podobnie jak w poprzednich latach, prace związane ze sprzątaniem ulic będą polegały na oczyszczaniu nawierzchni jezdni, dróg rowerowych, chodników, ścieżek rowerowych, a także opasek przykrawężnikowych oraz innych elementów ulic. W sumie obejmie to 315 km tras miejskich. Prace te będą w większości prowadzone w godzinach nocnych, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.
– W związku z wcześniejszą wiosną i budzącą się przyrodą ruszyliśmy też z pielęgnacją zieleni. Nasz Wydział utrzymuje około 800 hektarów takiej "zielonej infrastruktury", w tym 13 parków miejskich. Największa obszarowo jest zieleń w pasach drogowych, a następnie parkowa oraz w obrębie skwerów i zieleńców zlokalizowanych na terenach miejskich. Wszystkie te przestrzenie są pielęgnowane i sprzątane w ramach zawartych umów. Obecnie wspólnie z wykonawcami prowadzimy wiosenny przegląd i kontrolę terenów miejskiej zieleni pod kątem czystości. Tereny te są grabione i sprzątane na bieżąco w miarę potrzeb – mówi Blanka Rdest, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Lublinie.
Tradycyjnie wiosną, tuż przed świętami w miejskich rabatach mają pojawić się bratki.
Zgłoszenie od mieszkańców, dotyczące miejsc wymagających uporządkowania i sprzątnięcia, na bieżąco przyjmuje Straż Miejska za pośrednictwem poczty elektronicznej: sekretariat@986 oraz pod numerem telefonu: 986 lub 81 466 50 20. Ważne, by w zgłoszeniu podać dokładną lokalizację, która wymaga interwencji.
Zobacz także naszą galerię zdjęć: Dzień Kobiet w Lublinie 2024. Wszyscy chcą kupić dziś kwiaty dla Pań! [GALERIA]