Podmioty lecznicze mogą składać oferty do 10 lutego. Do konkursu przystąpić mogą jedynie placówki realizujące świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej z Lublina, które mają podpisane kontrakty z lubelskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia.
– Oferty należy składać w formie pisemnej w zamkniętej kopercie w siedzibie Wydziału Zdrowia i Profilaktyki Urzędu Miasta Lublin w terminie do 10 lutego – podkreśla Izolda Boguta z lubelskiego ratusza.
Wszelkie potrzebne informacje można uzyskać w miejskim wydziale zdrowia przy ul. Spokojnej 2, od poniedziałku do piątku, od godz. 7.30-15.30, w pokoju nr 296, tel.: 081 466 34 05 (17).
W Lublinie szczepienia są darmowe. Mogą korzystać z nich mieszkańcy powyżej 65. roku życia, bo to właśnie oni najbardziej narażeni są na zakażenie.
– Pneumokoki są najczęstszą przyczyną bakteryjnych zakażeń układu oddechowego, mogą też wywoływać zapalenie płuc o ciężkim przebiegu. Na zakażenie nimi szczególnie narażone są osoby starsze, po 65. roku życia, u których stwierdza się również obniżoną odporność oraz choroby przewlekłe – mówi Monika Lipińska, wiceprezydentka Lublina ds. społecznych.
W tym roku ze szczepień skorzystać będzie mogło 1000 osób, zamieszkujących w Lublinie. W 2022 roku wykorzystano 96 proc. szczepionek. Program potrwa do 2025 roku. Pochłonie 300 tys. zł z budżetu miasta.
W świetle ustawy refundacyjnej z 2022 roku, pacjenci w wieku ≥65. ze zwiększonym (umiarkowanym lub dużym) ryzykiem choroby pneumokokowej mogą kupić preparat za 50% zniżką.