W pustostanie znaleziono 58-latka. Prawdopodobnie zmarł z powodu wychłodzenia

i

Autor: Lubelska Policja Zdjęcie ilustracyjne

Tragedia

Lubelskie: Na pomoc było już za późno. 58-latek zmarł prawdopodobnie z wychłodzenia

2023-12-01 10:08

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie wyjaśniają okoliczności śmierci 58-letniego mieszkańca gminy Kraśniczyn. Mężczyzna został znaleziony w pustostanie. Prawdopodobną przyczyną jego zgonu było wychłodzenie.

W czwartek  krasnostawscy policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu 58-latka. Mężczyzna miał wyjść z domu w poniedziałek i nie powrócić. Mundurowi niezwłocznie podjęli się poszukiwań. Mężczyzna został znaleziony w pustostanie na terenie gminy Kraśniczyn.

- Wykonane na miejscu zgonu czynności oraz opinia lekarza pozwalają wstępnie stwierdzić, że przyczyną śmierci mogło być wychłodzenie organizmu. Zarządzona przez prokuratora sekcja zwłok pozwoli szczegółowo określić przyczynę śmierci. Trwają czynności w celu szczegółowego wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia – informuje st. sierż. Anna Chuszcza z krasnostawskiej policji.

Zima na Podkarpacie przyszła już w listopadzie

Funkcjonariusze apelują do mieszkańców naszego regionu:

- Prosimy o czujność i zainteresowanie osobami, które mogą być narażone na działanie niskich temperatur. Ta pomoc nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie.

Zobacz także: Świdnik w zimowej odsłonie