34-latek oddał strzały pod wiejską świetlicą. Teraz trafił do aresztu

i

Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

strzelanina w regionie

Lubelskie: 34-latek oddał strzały pod wiejską świetlicą. Teraz trafił do aresztu

2023-06-10 21:01

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 34 - latka, który w minioną niedzielę w Zadębcach strzelał do 60-latka. Mężczyzna opowie za usiłowanie zabójstwa i kierowanie gróźb karalnych. Grozi mu do 25 lat pozbawienia wolności.

- 34-latek, który w minioną niedzielę w miejscowości Zadębce strzelał do 60-latka, decyzją sądu trafił do aresztu na okres trzech miesięcy. W tej sprawie toczy się śledztwo – informuje asp. sztab. Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej policji.

Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa i gróźb.

Strzelanina w Krakowie. Morderstwo na ul. Sławkowskiej

Do zdarzenia doszło w miejscowości Zadębce pod budynkiem miejscowej świetlicy, gdzie odbywało się spotkanie towarzyskie kilku osób. Uczestniczył w nim również 34-latek, który w pewnym momencie zaczął zachowywać się agresywnie i grozić pozbawieniem życia innym zgromadzonych tam osobom.

W pewnym momencie wyjął broń i skierował lufę w kierunku uczestników spotkania. Kiedy jeden z mężczyzn próbował uspokoić 34-latka, nie mając pewności czy przedmiot, który trzyma, jest prawdziwą bronią. Wtedy agresor oddał strzały w kierunku 60- latka.

Postrzelony mężczyzna trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zobacz także: Kierowca zapomniał zaciągnąć ręcznego. Samochód wylądował w jeziorze