Lubelski dworzec dostaje nagrodę za nagrodą. Za co kolejna statuetka?

i

Autor: Miasto Lublin

Dworzec Metropolitalny w Lublinie

Lubelski dworzec dostaje nagrodę za nagrodą. Za co kolejna statuetka?

Działania na rzecz ekologicznego transportu, szeroko rozumianej elektromobilności i inwestycje w innowacyjne technologie – wszystko to docenił Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego, przyznając statuetki Lidera Transportu Publicznego za rok 2023. Miasto Lublin otrzymało nagrodę w kategorii „Nowoczesne Centrum Komunikacji – Dworzec Lublin”.

–Otrzymana nagroda to wyróżnienie zarówno dla Miasta, jak i jego mieszkanek oraz mieszkańców, którzy od lat czekali na tę wyjątkową przestrzeń. Dziękujemy za docenienie naszego Dworca Lublin, największego centrum komunikacyjnego dla miasta i regionu – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Kapituła Konkursowa wyróżniła także Warszawę w kategorii „Elektromobilność – największa ilość autobusów elektrycznych w Polsce” i Radom w kategorii „Zielony Transport Publiczny” oraz spółkę Daimler Buses Polska Sp. z o.o. – kategoria „Hybrydowy Autobus Wodorowy”.

Dworzec Metropolitalny w Lublinie

- Przyznawana przez Związek nagroda jest efektem działań Prezydentów wspomnianym miast, dzięki którym mieszkańcy mogą korzystać z ekologicznej komunikacji, spełniającej najwyższe, europejskie normy. Doceniamy podejmowane przez te miasta innowacyjne, efektywne oraz znaczące społecznie działania w dziedzinie rozwoju transportu publicznego – zaznaczają władze PZPTP.

Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego to ogólnopolski podmiot zrzeszający operatorów oraz organizatorów komunikacji miejskiej. Jego misją jest dążenie do zapewnienia pracownikom tej branży coraz lepszych warunków działania, rozwoju zawodowego, doskonalenia swoich umiejętności, a zarazem zapewnienie im ciągłości zatrudnienia, bezpieczeństwa socjalnego, godziwych wynagrodzeń oraz gwarancji emerytalnych.

Dworzec Lublin to kompleksowe przedsięwzięcie, które w jednym miejscu integruje komunikację miejską oraz pozamiejską autobusową, busową i transport kolejowy. Jego budowa wraz z przebudową układu komunikacyjnego w jego rejonie, to najważniejszy komponent projektu Zintegrowane Centrum Komunikacyjne dla Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego, współfinansowanego ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to ponad 345 mln zł, z czego prawie 197 mln zł stanowi dofinansowanie z funduszy europejskich.

Zobacz także: Dworzec Metropolitarny w Lublinie oficjalnie otwarty! Odjechali z niego pierwsi pasażerowie