Lubelski oddział GDDKiA poinformował w poniedziałek, że podpisanie umowy z wykonawcą jest planowane w drugim kwartale tego roku.
- Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie trasy, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), wybudowanie obwodnicy, a następnie uzyskanie pozwolenia na użytkowanie - podano.
GDDKiA zapowiedziała w komunikacie, że obwodnica Gorajca będzie drogą jednojezdniową, dwupasmową klasy GP o szerokości jezdni 7 metrów.
- W ramach inwestycji zbudujemy też drogi do obsługi ruchu lokalnego. Planowane są trzy skrzyżowania skanalizowane, trzy przejazdy bezkolizyjne i most w ciągu dk 74 – przekazano dodając, że droga o długości 6,6 km powstanie w nowym śladzie i ominie istniejącą zabudowę po północno-zachodniej stronie obecnego przebiegu drogi krajowej.
- Nowa trasa przetnie dolinę rzeki Gorajec i włączy się do odcinka dk 74 w miejscowości Gorajec Zagroble-Kolonia – zakomunikowała GDDKiA.
Jak przypomniano, przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy lubelski oddział GDDKiA ogłosił pod koniec września ub. r.
Inwestycja - wskazała GDDKiA - będzie realizowana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic, który w woj. lubelskim zakłada realizację obwodnic: Janowa Lubelskiego, Dzwoli, Gorajca, Szczebrzeszyna i Zamościa (w ciągu dk 74), Łęcznej (dk 82) i Łukowa (dk 63 i 76).
Informując o inwestycjach GDDKiA przekazała, że obecnie trwają prace przygotowawcze dla obwodnic Janowa Lubelskiego, Szczebrzeszyna, Zamościa, Łęcznej i Łukowa, a także przetarg na wykonawcę obwodnicy Dzwoli, która będzie realizowana razem z rozbudową dk 74 na odcinku Janów Lubelski - Frampol.
Polecany artykuł: