Poza nimi w przedstawieniu udział wzięli: kapelan więzienny i wolontariuszki z lubelskiego Centrum Wolontariatu.
– Dedykuję je mojej zmarłej żonie Karolinie i córce Kindze, chciałbym, żeby zobaczyła, jak gram Józefa – podkreślił Wojciech, jeden z więźniów.
Krótkie widowisko z kolędami, humorystycznymi kwestiami, ale i przesłaniem, że w najtrudniejszych sytuacjach trzeba odnaleźć nadzieję, obejrzeli także profesorowie i władze KUL-u.
Kolejnym wydarzeniem katolickim o charakterze artystycznym w AS w Lublinie ma być Misterium Męki Pańskiej. Z kolei w czwartek, 1 lutego w Parafii św. Wojciecha w Lublinie na wspólnym kolędowaniu spotkają się pracownicy KUL zaangażowani w kształcenie osadzonych.
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II studia dla osób pozbawionych wolności prowadzi od 10 lat. Mają one umożliwić skazanym kształcenie na poziomie wyższym oraz przyswojenie przez nich istotnych wartości etycznych i humanistycznych. Obecnie studia licencjackie oraz magisterskie – prowadzone są na kierunku nauki o rodzinie, specjalizacja asystent osoby niesamodzielnej (studia I stopnia) oraz animacja środowiska społecznego, (studia II stopnia).