- Rewitalizacja Parku Bronowice to jeden z tematów wskazanych przez mieszkańców podczas spotkań z cyklu „Plan dla Dzielnic”. Aktualnie kończymy prace nad przygotowaniem projektu zmian tego obszaru. Chcemy, by odnowiony Park uwzględniał potrzeby mieszkańców i stał się chętnie odwiedzanym miejscem odpoczynku i rekreacji. Dlatego zachęcamy do uczestnictwa w zbliżających się konsultacjach społecznych dotyczących zagospodarowania tego miejsca - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
O czym będzie dyskusja?
Konsultacje z mieszkańcami potrwają od 19 października do 2 listopada. Pierwsze otwarte spotkanie z lublinianami odbędzie się w przyszłą środę o godz. 17 w Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Bronowickiej 21.
- Podczas spotkania, na którym będą obecni, m.in. autor projektu oraz przedstawiciel Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, uczestnicy będą mogli zapoznać się z projektem zagospodarowania tego terenu oraz przedstawić swoje opinie na temat zawartych w nim propozycji. Z uwagi na fakt, iż Park Bronowicki objęty jest ochroną konserwatorską, rozmowy prowadzone w trakcie konsultacji społecznych będą dotyczyć obszarów z zakresu wyboru kolorystyki mebli parkowych, urządzeń siłowni zewnętrznej oraz kolorystyki roślin – informuje Anna Czerwonka z biura prasowego ratusza.
Swoje uwagi do projektu zgłosić można także pisemnie poprzez formularz konsultacyjny dostępny na stronie bip.lublin.eu.
W trakcie najbliższego spotkania z mieszkańcami możliwa będzie obecność tłumacza polskiego języka migowego, o ile taka potrzeba zostanie zgłoszona do 18 października telefoniczne (nr: 81 466 2554) lub mailowo na adres: [email protected].
Rewitalizacja Parku Bronowickiego. Co się zmieni?
Projekt rewitalizacji parku na Bronowicach zakłada m.in.: wymianę nawierzchni alejek na mineralne, stworzenie ich nowego układu kompozycyjnego (podobnie z placykami) w sposób nawiązujący do planu z początku XX w., przebudowę parkowego ogrodzenia na wzór stylu z XIX w.
- Koncepcja przewiduje również przeprowadzenie prac w drzewostanie, realizację nasadzeń krzewów ozdobnych i okrywowych oraz nasadzeń rabatowych, a także wykonanie systemu nawadniającego wspomagającego wegetację roślin w czasie suszy – wymienia Czerwonka.
Oprócz tego, utworzony zostanie plac zabaw, na którym znajdować się będą naturalistyczne urządzenia zabawowe oraz siłownia zewnętrzna. W parku nie zabraknie także stolików szachowych, poidełka i mebli parkowych.
- Projekt przewiduje ponadto wprowadzenie dogodnych rozwiązań dla osób ze szczególnymi potrzebami (m.in. tyflomapy, pochylni dla wózków, czy integracyjnych elementów placu zabaw), instalację monitoringu miejskiego oraz wymianę starego, energochłonnego oświetlenia na lampy typu LED – zaznacza Czerwonka.