LGBT

i

Autor: Pixabay

stop dyskryminacji

Gminy z „ustawą anty-LGBT” wycofują się ze stanowiska. Chodzi o pieniądze z UE

2023-03-27 14:55

Wg Atlasu Nienawiści w województwie lubelskim 20 gmin, miast i powiatów pozostaje przy tzw. „uchwale anty-LGBT”. Obszary zaznaczone na czerwono są jednak coraz mniej liczne z obawy o to, że przepadną im środki z Unii Europejskiej. Ostatnio ze swojego stanowiska wycofała się Poniatowa.

Jak informuje Dziennik Wschodni, doszło do tego podczas ostatniej sesji rady miasta. Do obrad włączono zmianę stanowiska przyjętego 30 sierpnia 2019 r. O samej tzw. „uchwale” przewodnicząca rady miasta nie miała wątpliwości, że nikogo nie dyskryminuje, bo nie wpływała na żadne prawa. Wg niej negatywny odbiór „troski o rozwój moralny młodego pokolenia” był spowodowany błędnymi interpretacjami.

Podczas ostatniej sesji treść stanowiska uległa zmianie tak, że wykreślono z niej wzmianki o LGBT i homopropagandzie. W pozostawionych zdaniach została jednak troska m.in. o respektowania prawa każdego człowieka do samostanowienia, a także odwołania do narodowej i chrześcijańskiej tradycji Polski.

Rada miasta wycofała się z poprzedniego stanowiska, żeby nie brać na siebie odpowiedzialności za to, że Polska nie dostanie 72 mld euro z Funduszy Europejskich. Wcześniej przez homofobiczną „uchwałę” Poniatowa straciła możliwość zostania miastem partnerskim włoskiego Alpette i ściągnęła na siebie gromy berlińskiego starostwa Steglitz-Zehlendorf, z którym współpracowała od przeszło trzech dekad.

Na czerwono w Atlasie Nienawiści świeci się jeszcze m.in. powiat lubelski, powiat kraśnicki, gmina wiejska Mełgiew oraz gmina miejska i wiejska Radzyń Podlaski.

Azjatycko-słodki weekend w Lublinie!