Według harmonogramu ministerstwa zdrowia i instrukcji ministerstwa edukacji i nauki, punktem szczepień dla nauczycieli będzie szpital znajdujący się w najbliższej okolicy danej szkoły. - W momencie dostarczenia szczepionki, szpital przypisany szkole poinformuje dyrektora szkoły lub placówki, kiedy jego pracownicy mogą przyjechać na szczepienie - informuje resort edukacji.
Tymczasem większość szpitali nie otrzymało jeszcze szczegółów akcji szczepień nauczycieli.
- Kwestia szczepień nauczycieli jest jeszcze ustalana. To prawdopodobnie będą szpitale węzłowe - mówiła nam już wczoraj Anna Guzowska, rzeczniczka szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie. Dodajmy, że placówka prowadzi już sczepienia populacyjne, dziennie szczepiąc nawet dwustu seniorów.
W trakcie zbierania informacji jest także szpital kliniczny nr 4 w Lublinie czy sześć węzłówek marszałkowskich. - Na razie w naszym szpitalu trwają szkolenia związane ze szczepieniami powszechnymi. To czy będziemy szczepili nauczycieli, będzie wiadome jutro - powiedział nam dzisiaj Michał Jedliński, dyrektor kraśnickiej lecznicy.
Podobnie wygląda sytuacja w innych lubelskich szpitalach węzłowych, w których trwają szkolenia i rozmowy na temat akcji szczepień nauczycieli.
Komentarza w tej sprawie nie udzieliła nam dzisiaj Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Wiadomo jednak, że pedagodzy nie będą szczepieni w punktach wyznaczonych przez NFZ.
Podczas pierwszego etapu szczepień grupy 1c szczepieni będą pedagodzy nauczania stacjonarnego. W pierwszej kolejności wychowawcy klas 1-3, nauczyciele wychowania przedszkolnego i żłobków.
Zapisy na szczepienia nauczycieli rozpoczęły się 8 lutego.
Polecany artykuł: