- To bardzo nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie, które wpisuje się w małą architekturę miejską – mówi portalowi Eska.pl Gabriel Adamiec, burmistrz Rejowca Fabrycznego.
Podpatrujemy rozwiązania z innych miast
Czy była taka potrzeba, by takowa ławka solarna powstała właśnie w Rejowcu? Według burmistrza, owa ławka powstała w miejscu „multisportowym”.
- W pobliżu mamy stadion, korty tenisowe, orlik, park miejski. Projekt był w zamyśle mojego poprzednika, który teraz zrealizowaliśmy – przyznaje Gabriel Adamiec.
Ławka jest „owocem” projektu
To nie przypadek, że owa ławka pojawiła się w Rejowcu Fabrycznym. Owa „stacja” została zrealizowana w ramach rewitalizacji Parku Dębinka. - Rewitalizowaliśmy dwa zabytkowe parki na terenie naszego miasta. Odnowiliśmy ścieżki rowerowe, powstał plac zabaw dla dzieci, pojawiły się również nowe nasadzenia – mówi Magda Kosecka-Ciesielka z wydziału rozwoju gospodarczego.
ZOBACZ TAKŻE: Carnaval Show w Plazie w Lublinie. Tak wyglądał przedsmak Carnavalu Sztukmistrzów 2024
Już teraz zainteresowanie wzbudza owa konstrukcja. - Na tej ławce widziałem seniorów, rodziny z dziećmi, którzy korzystają z tej energii – mówi burmistrz Rejowca Fabrycznego. Czy takowe mogą jeszcze powstać w tej części Lubelszczyzny? - Zobaczymy jakie będzie zainteresowanie. Będą konsultacje. Jeżeli w trakcie konsultacji na osiedlach mieszkańcy będą prosić o takie urządzenia, to jesteśmy w stanie, w nowym roku budżetowym, takowe zakupić i w różnych multisportowych miejscach je zamontować – punetuje Gabriel Adamiec.