Spis treści
– Miasto Lublin od lat dokłada wszelkich starań, by wspierać osoby z niepełnosprawnościami. Naszą misją jest zapewnienie odpowiedniej jakości życia wszystkim mieszkankom i mieszkańcom Lublina, również tym ze specjalnymi potrzebami – przyznała Anna Augustyniak, zastępca prezydenta Lublina.
Dworzec Lublin dostępny dla wszystkich
Jak informuje lubelski ratusz: „Przestrzeń Dworca Lublin zaprojektowano tak, by w pełni mogli z niej korzystać wszyscy mieszkańcy oraz goście odwiedzający nasze miasto, również osoby z niepełnosprawnością”.
Co to oznacza w praktyce? M.in. na zewnątrz budynku znajdują się płytki naprowadzające do wszystkich wejść budynku, wind zewnętrznych oraz peronów i przystanków komunikacji miejskiej.
- Na przejściach dla pieszych zastosowano krawężniki częściowo wyniesione na 2 cm dla osób niewidomych poruszających się z psem przewodnikiem oraz krawężniki dla osób na wózku. Z kolei wewnątrz płytki naprowadzające wskazują drogę do głównych punktów, tj. kas biletowych, toalet, klatek schodowych, w których są windy. Na schodach zastosowano oznaczenia kontrastowe pierwszego i ostatniego podestu – informuje lubelski ratusz.
ZOBACZ TAKŻE: To najstarsza szkoła w Lublinie! Tak wygląda na starych zdjęciach
„Lodołamacz” z Lublina
- Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już od 19 lat przyznają prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie – Lodołamacze – przyznają organizatorzy.
Ideą owego konkursu jest likwidacja barier przez przedsiębiorstwa, instytucje, osoby oraz aktywizację osób z niepełnosprawnością do pełnoprawnego funkcjonowania w życiu codziennym.
- Cieszymy się, że Statuetka Lodołamacza po raz kolejny trafi do Lublina. Tym razem otrzymał ją Dworzec Lublin za rozwiązania zastosowane z myślą o osobach z niepełnosprawnością – mówi Anna Augustyniak, zastępca prezydenta Lublina.