Andrzejki w lubelskim skansenie. Co będzie się działo?
Muzeum Wsi Lubelskiej przygotowało wyjątkową ofertę andrzejkową. Wszyscy miłośnicy wróżb i tradycji związanej z Andrzejkami będą mogli odwiedzić Chałupę z Urzędowa, położoną w sektorze Wyżyny Lubelskiej. Na miejscu będzie można posłuchać „gawędy o andrzejkowej wieczornicy”. W trakcie wydarzenia nie zabraknie też tradycyjnej zabawy przy wróżbach, a wszystko to dopełni klimat stworzony przez świece naftowe i zapach topionego wosku. Wydarzenie potrwa około 70 minut.
Andrzejki w Muzeum Wsi Lubelskiej. Jak wziąć w nich udział?
Tegoroczne Andrzejki w lubelskim skansenie odbędą się w kilku terminach. Indywidualni zwiedzający będą mogli wziąć w nich udział już w najbliższą niedzielę (24 listopada) w dwóch turach – pierwsza rozpocznie się o godz. 9:30, zaś druga o godz. 11:30. Należy jednak pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona, w związku z czym obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie od poniedziałku do piątku (w godz. 7:30-14:30) pod numerem 81 533-85-13, wew. 20 (Dział Edukacji i Promocji).
Z kolei grupy zorganizowane, które chciałyby wziąć udział w tegorocznych Andrzejkach w Muzeum Wsi Lubelskiej, mogą wybrać na następujące terminy:
- 26 listopada (wtorek) – I tura o godz. 9:30, II tura o godz. 11:30;
- 27 listopada (środa) – I tura o godz. 9:30, II tura o godz. 11:30;
- 28 listopada (czwartek) – I tura o godz. 9:30, II tura o godz. 11:30.
Liczba miejsc na zajęcia grupowe również jest ograniczona, a zapisów można dokonywać poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej skansen.lublin.pl lub telefonicznie pod numerem 81 533-85-13, wew. 20 (w tych samym godzinach co indywidualni odwiedzający).
Wstęp na Andrzejki w Muzeum Wsi Lubelskiej jest płatny. Wejściówki kosztują 25 zł od osoby.
Przypominamy, że lubelski skansen od listopada do marca otwarty jest dla zwiedzających od wtorku do niedzieli w godz. 9-15. Ostatnie wejście możliwe jest najpóźniej na godzinę przed zamknięciem.
Zobacz także zdjęcia: „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej. Tak kiedyś siekano kapustę!