Szybkie działania wywiadowców uratowały życie 20-latki. Przy pomocy prowizorycznej stazy z długopisu i sznurowadła zatamowali obfite krwawienie. Kobieta miała się znajdować w przejściu podziemnym na dworcu PKP w Lublinie.
- Na miejsce jako pierwsi dotarli wywiadowcy z komendy miejskiej. Funkcjonariusze szybko sprawdzili czynności życiowe i ustalili, że kobieta podcięła sobie żyła. Była nieprzytomna i posiadła głębokie rany przedramienia. Policjanci od razu przystąpili do czynności ratunkowych. W związku z obfitym krwawieniem, z długopisu i sznurowadła wykonali prowizoryczną stazę. Dzięki temu udało się zatamować krwotok. Policjanci cały czas nadzorowali czynności życiowe poszkodowanej – informuje nadkom. Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.
Po kilku minutach na miejscu pojawiła się załoga karetki pogotowia. Ratownicy stwierdzili, że rana realnie zagrażała życiu kobiety i działania policjantów uratowały jej życie. W stanie nieprzytomnym została zabrana do szpitala.
- Mundurowi ustalili, że poszkodowaną jest 20-latka. Po udzieleniu pomocy odzyskała przytomność. W trakcie rozmowy oświadczyła, że powodem targnięcia się na życie były problemy osobiste – dodaje Gołębiowski.
Nie bój się prosić o pomoc!
Przypominamy, że w razie trudnej sytuacji życiowej nie powinniśmy się wstydzić, prosić o pomoc. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo:
- Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym numer 800 70 2222 (całodobowo, 7 dni w tygodniu);
- Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00);
- Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (całodobowo, 7 dni w tygodniu).
Zobacz także: Lubelskie: wypadek z udziałem karetki