W 2021 będzie zmiana w 500 plus: Jak o tym zapomnisz, to nie dostaniesz pieniędzy

2020-10-01 7:32 Sylwia Indycka-Rosół
Pamiętaj o terminie wniosku 500 plus
Autor: Pixabay

Czy 500 plus będzie wypłacane w formie bonów? Czy 500 plus będzie na każde dziecko? Program wsparcia polskich rodzin wywołuje wiele pytań. W ich natłoku można zapomnieć o ważnej zmianie, która już została ustalona, a to grozi brakiem wypłaty pieniędzy. Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Zmiany w 500 plus w 2021 roku?

Czy będą zmiany w 500 plus? To pytanie pojawia się coraz częściej. Wielu Polaków zastanawia się, czy program wsparcia polskich rodzin będzie kontynuowany bez zmian, zatem czy pieniądze otrzymamy nadal na każde dziecko w formie przelewu na konto lub gotówki. Wiele wskazuje na to, że zmian nie będzie. Marlena Maląg, minister rodziny na swoim koncie na Twitterze wyjaśnia to tak:

"Rządowe programy społeczne PiS są i będą realizowane. To realne wsparcie rodzin. W okresie epidemii COVID-19 to szczególne wsparcie polskiej gospodarki,środki z #Rodzina500plus czy 13. emerytury są kołem zamachowym dla gospodarki. Rządy PiS to gwarancja realizacji programów społ."

W 2021 roku będzie jednak jedna istotna zmiana, której przeoczenie skutkuje brakiem pieniędzy. Ponownie trzeba będzie składać wnioski o przyznanie świadczenia. O jakich terminach nie wolno zapomnieć? Wyjaśniamy poniżej.

500 plus 2021: Terminy składania wniosków

Złożone wcześniej wnioski o wypłatę 500 plus są ważne do 31 maja 2021 roku. Nowy wniosek złożony w terminie sprawi, że świadczenie będzie nadal wypłacane od czerwca 2021. Kiedy złożyć wniosek?

Wniosek o przyznanie 500 plus od 1 czerwca 2021 roku elektronicznie za pośrednictwem ePUAP, bankowości elektronicznej lub emp@tia będzie można składać już od 1 lutego. Wniosek papierowy w gminie będzie można z kolei złożyć od 1 kwietnia. Jeśli wniosek będzie złożony najpóźniej do 30 kwietnia, wówczas rodzice zachowają ciągłość wypłat i pieniądze z "nowego" 500 plus trafią na ich konta już w czerwcu.

Złożenie wniosków później skutkuje późniejszą wypłatą pieniędzy (z wyrównaniem). Tak wniosek złożony w lipcu będzie skutkował wypłatą świadczenia dopiero we wrześniu.

Dzięki akcji "Zajedź raka" wyremontują korytarz hospicjum w Rzeszowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.