Oszuści podszywają się pod Netflixa. Nie daj się nabrać na fałszywe wiadomości!

i

Autor: canva/ twitter.com/CSIRT_KNF

Oszuści podszywają się pod Netflixa. Nie daj się nabrać na fałszywe wiadomości!

2023-03-29 13:16

NASK ostrzegła przed nowymi wariantami oszustwa wykorzystującego wizerunek platformy Netflix. Celem oszustwa jest m.in. kradzież danych kart płatniczych oraz poświadczeń uwierzytelniających do serwisu Netflix.

Zespół CSIRT (Computer Security Incident Response Team) Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej poinformował we wtorek, że odnotowuje kolejne warianty kampanii phishinowej, w której oszuści podszywają się pod firmę Netflix.

"Atakujący rozsyłają wiadomości email lub wiadomości tekstowe SMS, przekazując potencjalnym ofiarom jeden z komunikatów o odrzuceniu płatności za subskrypcję i konieczności podania danych płatniczych, o zauważeniu niebezpiecznej aktywności na koncie, o aktualizacji regulaminu i potrzebie jego akceptacji"

-  przekazała NASK.

Ostrzegła też, że na spreparowanej przez oszustów stronie internetowej, łudząco podobnej do oficjalnego serwisu Netflix, atakujący zamieścili fałszywy panel logowania, a celem oszustwa jest m.in. kradzież danych kart płatniczych oraz poświadczeń uwierzytelniających do serwisu Netflix. 

Źródło: Oszuści podszywają się pod Netflixa. Nie daj się nabrać na fałszywe wiadomości!