Atrakcje w Lublinie za darmo. Gdzie warto pójść i co warto zrobić?
Zobaczyć Galerię Saską na płocie
całorocznym projektem, którego celem jest poszerzanie oferty kulturalnej miasta. Dla zaangażowania nowych kręgów mieszkańców do większego uczestnictwa w kulturze na zabytkowym ogrodzeniu Ogrodu Saskiego prezentowane są prace zasłużonych dla kultury artystów wizualnych. Cztery razy do roku prezentowane są monograficzne wystawy największych polskich twórców plakatu, grafiki i fotografii takich jak np.: Tadeusz Rolke, Michał Batory, Tomasz Tomaszewski, Andrzej Różycki, Rosław Szaybo, Andrzej Dudziński i wielu innych. Wystawom towarzyszą spotkania z twórcami. Kuratorem galerii jest prof. Leszek Mądzik – reżyser teatralny, scenograf, założyciel Sceny Plastycznej KUL.
foto: Galeria Saska Facebook
Zrobić fikołki na oczach Wilna albo przynajmniej sprawdzić, jaką mają pogodę
Portal umożliwia w czasie rzeczywistym obserwowanie i interakcję pomiędzy mieszkańcami i mieszkankami Lublina i Wilna. Stoi w pobliżu pomnika Józefa Czechowicza i Poczty Głównej na Krakowskim Przedmieściu/
foto: Miasto Lublin
Spacer nad Zalewem Zemborzyckim
Na Pomorzu mają Bałtyk, a naszym lubelskim morzem jest Zalew Zemborzycki. Do dyspozycji rowerzystów wybudowano trasę biegnącą wzdłuż linii brzegowej zbiornika. Z centrum Lublina nad Zalew można dojechać wydzieloną ścieżką rowerową, która biegnie wzdłuż Bystrzycy. Nad Zalewem Zemborzyckim znajduje się stacja systemu wypożyczalni rowerów miejskich. Wyznaczone trasy znajdą także osoby uprawiające jogging, nordic walking oraz narciarstwo biegowe. Świetną atrakcją jest kompleks basenów Słoneczny Wrotków (otwarty w sezonie letnim), wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz tor do jazdy na nartach wodnych. Zalew Zemborzycki to także raj dla wędkarzy. Najliczniej występującą rybą jest leszcz ale są tu też płocie, okonie, amury, karpie, a także drapieżniki takie jak szczupak, sandacz czy sum.
foto: Turystyczny Lublin Facebook
Cały dzień z dziką przyrodą na Górkach Czechowskich
niezabudowany obszar naturalnych wzniesień i wąwozów w północnej części Lublina na Czechowie, obejmujący ok. 150 ha. Górki są domem wielu dzikich zwierząt i będącego na liście gatunków zagrożonych chomika europejskiego.
foto: Górki Czechowskie - wietrznie zielone Facebook
Obejrzeć film w Kinie Perła
Darmowe projekcje filmowe po zachodzie słońca. W sezonie (od czerwca do końcówki sierpnia) na Bernardyńskiej 15.
foto: Kino Perła Facebook
Zobaczyć pokaz fontann w Lublinie
Pokazy na fontannie multimedialnej na placu Litewskim w Lublinie odbywają się o godz. 21:30 w piątki i soboty. W sezonie 2023 r. wyświetlanych jest łącznie 10 pokazów, w tym najnowszy „Lublin is YOUth” związany z tytułem Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.
foto: Miasto Lublin
Wejść na dach CSK i podziwiać Lublin
Tarasy Widokowe w CSK to jedna z największych i najciekawszych atrakcji w Lublinie. To miejsce, które na stałe wpisało się w mapę atrakcji turystycznych. To stąd można popatrzeć na miasto z lotu ptaka, podziwiać ukształtowanie terenu, zobaczyć pokrycia dachów lubelskich kamienic, korony drzew w Ogrodzie Saskim, to tutaj powstają najpiękniejsze zdjęcia z Lublina. Na poziomie 4 od strony ul. Artura Grottgera znajduje się wyjątkowa Miejska Pasieka Artystyczna, a na poziomie 5 najwyżej usytuowana w Lublinie strefa relaksu, odpoczynku i spotkań z kulturą. Inspiracją do stworzenia kompozycji roślinnych w podniebnych ogrodach była bogata flora regionu lubelskiego, jednego z najczystszych obszarów Unii Europejskiej. Dach jest porośnięty typowymi dla Lubelszczyzny roślinami: gryka, zioła, kwiaty polne, jabłonki.
foto: Mucha/SE
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...