Wszystko dopięte na ostatni guzik. Lublin czeka na mistrzostwa EURO U21

Zdjęcie z artykułu: Wszystko dopięte na ostatni guzik. Lublin czeka na mistrzostwa EURO U21 Arena Lublin; fot. Karolina Szponar, ESKAInfo.pl
Ilustracja do artykułu Wszystko dopięte na ostatni guzik. Lublin czeka na mistrzostwa EURO U21

W czerwcu Lublin ugości wszystkich fanów futbolu. Miasto jest gotowe na piłkarskie młodzieżowe mistrzostwa Europy.

Prestiżowa impreza zagości w tym roku w sześciu polskich miastach - Gdyni, Bydgoszczy, Kielcach, Tychach, Krakowie, ale to właśnie Lublin jest jednym z miast gospodarzy, w którym odbędzie się oficjalna inauguracja turnieju. Później na lubelskiej murawie zagrają reprezentacje Polski, Słowacji oraz Szwecji.

- Organizacja mistrzostw to wyzwanie trudne logistycznie i jednocześnie niezwykle dla nas ważne wizerunkowo. Tak duża impreza sportowa będzie wielką promocją Lublina w roku jubileuszu 700-lecia. - tłumaczy Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. - Zaprezentujemy Lublin nie tylko kibicom szwedzkim i słowackim, których drużyny rozegrają mecze na Arenie Lublin – dodaje.

Mimo presji, Lublin stanął na wysokości zadania. Tak przynajmniej stwierdziła Europejska Unia Piłkarska UEFA. Jej delegaci odwiedzili Arenę Lublin i dobrze ocenili poziom przygotowania lubelskiego obiektu.

Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców i mediów. Poprzednie mistrzostwa, które odbyły się w Czechach relacjonowały 32 telewizje do 129 krajów, z tym, że w zmaganiach brało udział tylko 8 drużyn. W powiększonej formule walczy 12 zespołów m.in. z Niemiec, Włoch, Portugalii i Anglii. Z samej Szwecji do Lublina ma przyjechać ponad 3 tysiące kibiców. Tamtejsza federacja piłkarska uzgodniła też możliwość przemarszu fanów futbolu z centrum miasta na Arenę Lublin.

- Goście ze Szwecji zasygnalizowali również, że wielu szwedzkich fanów zamierza potraktować mistrzostwa jako okazję do zwiedzania całego regionu – tłumaczy Paweł Gil, pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. organizacji UEFA EURO U 21.

Bilety

Dla fanów futbolu UEFA udostępniła ponad 300 tysięcy wejściówek na 21 spotkań turnieju. Lubelscy kibice będą mogli zaopatrzyć się w kartę wstępu wyłącznie poprzez oficjalną stronę turnieju – u21poland.com za pośrednictwem platformy KupBilet.pl.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Mistrz i Małgorzata - kto był poetą?

Mistrz i Małgorzata - kto był poetą?

Kto był poetą w powieści Mistrz i Małgorzata? Takie pytanie w Milionerach usłyszała jedna z uczestniczek. Czy znała prawidłową odpowiedź?

29 maja 2017, 20:03
Piosenki z KSW 39: Juras i Popek z najlepszymi wejściami VIDEO

Piosenki z KSW 39: Juras i Popek z najlepszymi wejściami VIDEO

Na KSW 39 oprócz sportowych emocji zawodnikom towarzyszyła motywacyjna muzyka podczas wejścia do klatki. Sprawdź, przy jakich utworach wchodzili Juras i Popek. To ich wejścia zrobiły największe wrażenie na kibicach. 

29 maja 2017, 17:57
Seriale na Facebooku. Co będzie można obejrzeć?

Seriale na Facebooku. Co będzie można obejrzeć?

Facebook zapłaci twórcom nawet 250 tysięcy dolarów za seriale i dłuższe materiały wideo. Kiedy i co będzie można obejrzeć na Facebooku?

29 maja 2017, 17:10
Dzień Bez Stanika 2017: gwiazdy bez biustonosza HOT

Dzień Bez Stanika 2017: gwiazdy bez biustonosza HOT

Dzień Bez Stanika 2017 to jedno z najbardziej nietypowych świąt. Sprawdź na ESKA.pl, które gwiazdy doskonale wpisują się w ten dzień.

29 maja 2017, 17:07

Już w dniach 31 maja i 1 czerwca czeka na Was moc atrakcji związanych z otwarciem Carrefour Market i nową drogerią Rossmann, szalona Noc Zakupów i Dzień Dziecka!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy