Wszystko dopięte na ostatni guzik. Lublin czeka na mistrzostwa EURO U21

Zdjęcie z artykułu: Wszystko dopięte na ostatni guzik. Lublin czeka na mistrzostwa EURO U21 Arena Lublin; fot. Karolina Szponar, ESKAInfo.pl
Ilustracja do artykułu Wszystko dopięte na ostatni guzik. Lublin czeka na mistrzostwa EURO U21

W czerwcu Lublin ugości wszystkich fanów futbolu. Miasto jest gotowe na piłkarskie młodzieżowe mistrzostwa Europy.

Prestiżowa impreza zagości w tym roku w sześciu polskich miastach - Gdyni, Bydgoszczy, Kielcach, Tychach, Krakowie, ale to właśnie Lublin jest jednym z miast gospodarzy, w którym odbędzie się oficjalna inauguracja turnieju. Później na lubelskiej murawie zagrają reprezentacje Polski, Słowacji oraz Szwecji.

- Organizacja mistrzostw to wyzwanie trudne logistycznie i jednocześnie niezwykle dla nas ważne wizerunkowo. Tak duża impreza sportowa będzie wielką promocją Lublina w roku jubileuszu 700-lecia. - tłumaczy Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. - Zaprezentujemy Lublin nie tylko kibicom szwedzkim i słowackim, których drużyny rozegrają mecze na Arenie Lublin – dodaje.

Mimo presji, Lublin stanął na wysokości zadania. Tak przynajmniej stwierdziła Europejska Unia Piłkarska UEFA. Jej delegaci odwiedzili Arenę Lublin i dobrze ocenili poziom przygotowania lubelskiego obiektu.

Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców i mediów. Poprzednie mistrzostwa, które odbyły się w Czechach relacjonowały 32 telewizje do 129 krajów, z tym, że w zmaganiach brało udział tylko 8 drużyn. W powiększonej formule walczy 12 zespołów m.in. z Niemiec, Włoch, Portugalii i Anglii. Z samej Szwecji do Lublina ma przyjechać ponad 3 tysiące kibiców. Tamtejsza federacja piłkarska uzgodniła też możliwość przemarszu fanów futbolu z centrum miasta na Arenę Lublin.

- Goście ze Szwecji zasygnalizowali również, że wielu szwedzkich fanów zamierza potraktować mistrzostwa jako okazję do zwiedzania całego regionu – tłumaczy Paweł Gil, pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. organizacji UEFA EURO U 21.

Bilety

Dla fanów futbolu UEFA udostępniła ponad 300 tysięcy wejściówek na 21 spotkań turnieju. Lubelscy kibice będą mogli zaopatrzyć się w kartę wstępu wyłącznie poprzez oficjalną stronę turnieju – u21poland.com za pośrednictwem platformy KupBilet.pl.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Jarmark Wielkanocny 2017 - kiedy i w których miastach?

Jarmark Wielkanocny 2017 - kiedy i w których miastach?

Wielkanoc coraz bliżej! W niektórych miastach pojawiły się już jarmarki wielkanocne, na których znajdziecie świąteczne produkty. Co i w którym miejscu będą kiermasze? Przekonajcie się na ESKA.pl

15 min
Milionerzy: pytanie za pół miliona o gitarę akustyczną!

Milionerzy: pytanie za pół miliona o gitarę akustyczną!

Pytanie o gitarę akustyczną przerosło jedną z uczestniczek Milionerów, która postanowiła wycofać się z gry i zabrać 250 tys. zł. 

29 min
Facebook może przestać działać! Co się zmieni?

Facebook może przestać działać! Co się zmieni?

Facebook przestał działać? Nie wiesz, o co chodzi, ale aplikacja FB jest nieaktywna? Znamy przyczynę problemu!

1 godz. 9 min.
Victoria Beckham w Carpool Karaoke! Co zaśpiewała?

Victoria Beckham w Carpool Karaoke! Co zaśpiewała?

Victoria Beckham w Carpool Karaoke powraca do śpiewania! Pomimo tego, że była członkini Spice Girls już dawno porzuciła karierę muzyczną, to dla Jamesa Cordena zrobiła wyjątek.

1 godz. 26 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy