Wszystko dopięte na ostatni guzik. Lublin czeka na mistrzostwa EURO U21

Zdjęcie z artykułu: Wszystko dopięte na ostatni guzik. Lublin czeka na mistrzostwa EURO U21 Arena Lublin; fot. Karolina Szponar, ESKAInfo.pl
Ilustracja do artykułu Wszystko dopięte na ostatni guzik. Lublin czeka na mistrzostwa EURO U21

W czerwcu Lublin ugości wszystkich fanów futbolu. Miasto jest gotowe na piłkarskie młodzieżowe mistrzostwa Europy.

Prestiżowa impreza zagości w tym roku w sześciu polskich miastach - Gdyni, Bydgoszczy, Kielcach, Tychach, Krakowie, ale to właśnie Lublin jest jednym z miast gospodarzy, w którym odbędzie się oficjalna inauguracja turnieju. Później na lubelskiej murawie zagrają reprezentacje Polski, Słowacji oraz Szwecji.

- Organizacja mistrzostw to wyzwanie trudne logistycznie i jednocześnie niezwykle dla nas ważne wizerunkowo. Tak duża impreza sportowa będzie wielką promocją Lublina w roku jubileuszu 700-lecia. - tłumaczy Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. - Zaprezentujemy Lublin nie tylko kibicom szwedzkim i słowackim, których drużyny rozegrają mecze na Arenie Lublin – dodaje.

Mimo presji, Lublin stanął na wysokości zadania. Tak przynajmniej stwierdziła Europejska Unia Piłkarska UEFA. Jej delegaci odwiedzili Arenę Lublin i dobrze ocenili poziom przygotowania lubelskiego obiektu.

Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców i mediów. Poprzednie mistrzostwa, które odbyły się w Czechach relacjonowały 32 telewizje do 129 krajów, z tym, że w zmaganiach brało udział tylko 8 drużyn. W powiększonej formule walczy 12 zespołów m.in. z Niemiec, Włoch, Portugalii i Anglii. Z samej Szwecji do Lublina ma przyjechać ponad 3 tysiące kibiców. Tamtejsza federacja piłkarska uzgodniła też możliwość przemarszu fanów futbolu z centrum miasta na Arenę Lublin.

- Goście ze Szwecji zasygnalizowali również, że wielu szwedzkich fanów zamierza potraktować mistrzostwa jako okazję do zwiedzania całego regionu – tłumaczy Paweł Gil, pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. organizacji UEFA EURO U 21.

Bilety

Dla fanów futbolu UEFA udostępniła ponad 300 tysięcy wejściówek na 21 spotkań turnieju. Lubelscy kibice będą mogli zaopatrzyć się w kartę wstępu wyłącznie poprzez oficjalną stronę turnieju – u21poland.com za pośrednictwem platformy KupBilet.pl.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

4 godz. 8 min.
Chester Bennington: oficjalna przyczyna śmierci

Chester Bennington: oficjalna przyczyna śmierci

Znana jest oficjalna przyczyna śmierci wokalisty Chestera Benningtona z Linkin Park.

5 godz. 24 min.
Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 w internecie będzie dostępne? Gdzie i o której oglądać transmisję na żywo? Sprawdźcie już teraz - na ESKA.pl!

5 godz. 26 min.
Męskie Granie 2017 Katowice: PROGRAM, ARTYŚCI

Męskie Granie 2017 Katowice: PROGRAM, ARTYŚCI

Męskie Granie w Katowicach zagra już 22 lipca. Kto wystąpi obok Brodki czy Organka? Sprawdź na ESKA.pl

5 godz. 27 min.

Okna niczym oczy domu... dekoruj, eksperymentuj, baw się dobrze. ANWO poleca!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy