Pierwszy mecz EURO U21 w Lublinie: Prezydent, wyjątkowa oprawa i... przegrana

Zdjęcie z artykułu: Pierwszy mecz EURO U21 w Lublinie: Prezydent, wyjątkowa oprawa i... przegrana Polacy przegrali 2:1 ze Słowacją; Miasto Lublin
Ilustracja do artykułu Pierwszy mecz EURO U21 w Lublinie: Prezydent, wyjątkowa oprawa i... przegrana

Za nami otwarcie rozgrywek UEFA EURO U21. Otwarcie i pierwszy mecz Polaków odbywał się na Arenie Lublin. Wyjątkowe widowisko zakończyło się... niespodziewanym wynikiem.

Do Lublina na oficjalne rozpoczęcie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej do lat 21. przyjechał prezydent Polski, Andrzej Duda. Mecz Polska – Słowacja oglądał z trybun. Chociaż wynik spotkania nie budził entuzjazmu, to prezydent Polski cieszył się, że organizacja Mistrzostw Europy kolejny raz przypadła Polsce.

Drogie widowisko otwarcia zachwyciło kibiców. Połączenie najlepszych tancerzy ze sztukmistrzami, z których słynie Lublin przyniosło oczekiwany efekt.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Polaków. Już w 1. minucie objęliśmy prowadzenie po golu strzelonym przez Lipskiego. Kibice mogli oglądać trzy bramki, niestety dwie z nich były strzelone przez naszych przeciwników. Słowacy mogą cieszyć się zwycięstwem po golach w wykonaniu Valejentiego (w 20 minucie) oraz Safranko (w 78 minucie).

Graczem spotkania został Stanislav Lobotka.

Kolejny mecz Polaków w Lublinie już w poniedziałek. O godz. 20.45 zagrają ze Szwecją.

Kibice ze stadionu wychodzili zawiedzeni, ale pełni nadziei na poniedziałek. Rozmawiał z nimi Mateusz Kasiak, reporter Radia ESKA.