Pierwszy mecz EURO U21 w Lublinie: Prezydent, wyjątkowa oprawa i... przegrana

Zdjęcie z artykułu: Pierwszy mecz EURO U21 w Lublinie: Prezydent, wyjątkowa oprawa i... przegrana Polacy przegrali 2:1 ze Słowacją; Miasto Lublin
Ilustracja do artykułu Pierwszy mecz EURO U21 w Lublinie: Prezydent, wyjątkowa oprawa i... przegrana

Za nami otwarcie rozgrywek UEFA EURO U21. Otwarcie i pierwszy mecz Polaków odbywał się na Arenie Lublin. Wyjątkowe widowisko zakończyło się... niespodziewanym wynikiem.  

Do Lublina na oficjalne rozpoczęcie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej do lat 21. przyjechał prezydent Polski, Andrzej Duda. Mecz Polska – Słowacja oglądał z trybun. Chociaż wynik spotkania nie budził entuzjazmu, to prezydent Polski cieszył się, że organizacja Mistrzostw Europy kolejny raz przypadła Polsce.

Drogie widowisko otwarcia zachwyciło kibiców. Połączenie najlepszych tancerzy ze sztukmistrzami, z których słynie Lublin przyniosło oczekiwany efekt.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Polaków. Już w 1. minucie objęliśmy prowadzenie po golu strzelonym przez Lipskiego. Kibice mogli oglądać trzy bramki, niestety dwie z nich były strzelone przez naszych przeciwników. Słowacy mogą cieszyć się zwycięstwem po golach w wykonaniu Valejentiego (w 20 minucie) oraz Safranko (w 78 minucie).

Graczem spotkania został Stanislav Lobotka.  

Kolejny mecz Polaków w Lublinie już w poniedziałek. O godz. 20.45 zagrają ze Szwecją.  

Kibice ze stadionu wychodzili zawiedzeni, ale pełni nadziei na poniedziałek. Rozmawiał z nimi Mateusz Kasiak, reporter Radia ESKA. 

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ewa Farna: koncert 10 lat na scenie: bilety, data, goście

Ewa Farna: koncert 10 lat na scenie: bilety, data, goście

Ewa Farna w tym roku obchodzi 10-lecie muzycznej działalności. Z tej okazji organizuje koncert '10 lat na scenie' z udziałem gości. Sprawdź, po ile są bilety i gdzie je kupić oraz kiedy odbędzie się jubileuszowa impreza.

24 min
Solange w Polsce - akcje koncertowe na Open'er 2017

Solange w Polsce - akcje koncertowe na Open'er 2017

Solange w Polsce wystąpi na Open'er 2017. Jakie niespodzianki przygotowali dla niej fani?

26 min
ESKA Summer City 2017 - kiedy i w których miastach spotkacie naszą ekipę?

ESKA Summer City 2017 - kiedy i w których miastach spotkacie naszą ekipę?

ESKA Summer City 2017 w największych miastach Polski. Ekipy Radia ESKA oraz ESKA TV przez całe lato będą sprawdzać, w jaki sposób młodzi Polacy spędzają wakacje. Szczegóły na ESKA.pl

32 min
Miss Polski Nastolatek 2017 - gdzie oglądać finał konkursu 28.06?

Miss Polski Nastolatek 2017 - gdzie oglądać finał konkursu 28.06?

Podczas magicznego wieczoru minionego weekendu dla wielu pięknych dziewcząt otworzyły się drzwi do wyjątkowej kariery. Moment, kiedy to się stało będzie można zobaczyć w Czwórce retransmitującej galę Finału Miss Polski Nastolatek 2017

57 min
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy