EURO U21: Wielkie święto piłki nożnej w Lublinie! Jak będzie wyglądało widowisko otwarcia? [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: EURO U21: Wielkie święto piłki nożnej w Lublinie! Jak będzie wyglądało widowisko otwarcia? [AUDIO] Miasto przygotowało sie na przyjazd kibiców i sportowców; lublin.eu
Ilustracja do artykułu EURO U21: Wielkie święto piłki nożnej w Lublinie! Jak będzie wyglądało widowisko otwarcia? [AUDIO]

Wielkie święto dla piłkarzy, kibiców, ale też artystów. W Lublinie odbędzie się widowisko otwarcia młodzieżowego turnieju piłkarskiego EURO U21.

Pierwszy mecz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej do lat 21 oraz ceremonia otwarcia odbędą się na Arenie Lublin. Na uroczystości królować będzie taniec i muzyka, a motywem przewodnim będzie lubelski sztukmistrz.

- Na potrzeby ceremonii został skomponowany specjalny utwór inspirowany Henrykiem Wieniawskim, ale zinterpretowany i uwspółcześniony przez lubelskich muzyków i kompozytorów. Podczas 7-minutowego widowiska zobaczymy ponad 200 wykonawców. Wśród nich są: tancerze, artyści flag, kuglarze, blisko 20-osobowa orkiestra i DJ - mówi Gabriela Żuk z CK w Lublinie.

Ceremonia otwarcia potrwa 7 minut, a jedna minuta pochłonie z miejskiej kasy ponad 11 tysięcy złotych. Organizacją otwarcia imprezy zajmuje się Centrum Kultury w Lublinie. Łącznie w ceremonii otwarcie udział weźmie ponad 250 osób.

W Lublinie pojawi się ponad 3 tys. kibiców ze Szwecji oraz około 1,1 tys. kibiców ze Słowacji. Przygotowane zostały dla nich ulotki o naszym mieście w języku szwedzkim i słowackim. Na kibiców czekają miejsca parkingowe oraz rozwiązania transportowe, które będą obowiązywały w dniach meczowych podczas Turnieju. Kibice mogą skorzystać ze specjalnej linii komunikacji miejskiej „Arena”. Przewiezie ona mieszkańców i turystów bezpośrednio pod stadion, zarówno ze specjalnie przygotowanych dla nich parkingów, jak i z poszczególnych dzielnic Lublina. Dodatkowo, posiadacze biletów w dniu danego meczu, mogą korzystać bezpłatnie z przejazdów na stadion i z powrotem dowolnymi pojazdami komunikacji miejskiej w Lublinie.

Posłuchaj, jak będzie wyglądało widowisko otwarcia EURO U21. Materiał przygotował Adam Tykło, reporter Radia ESKA.

ZOBACZ TEŻ >>> Treningi reprezentacji EURO U21 w Lublinie i Świdniku! Można je oglądać za darmo!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ewa Farna: koncert 10 lat na scenie: bilety, data, goście

Ewa Farna: koncert 10 lat na scenie: bilety, data, goście

Ewa Farna w tym roku obchodzi 10-lecie muzycznej działalności. Z tej okazji organizuje koncert '10 lat na scenie' z udziałem gości. Sprawdź, po ile są bilety i gdzie je kupić oraz kiedy odbędzie się jubileuszowa impreza.

26 min
Solange w Polsce - akcje koncertowe na Open'er 2017

Solange w Polsce - akcje koncertowe na Open'er 2017

Solange w Polsce wystąpi na Open'er 2017. Jakie niespodzianki przygotowali dla niej fani?

28 min
ESKA Summer City 2017 - kiedy i w których miastach spotkacie naszą ekipę?

ESKA Summer City 2017 - kiedy i w których miastach spotkacie naszą ekipę?

ESKA Summer City 2017 w największych miastach Polski. Ekipy Radia ESKA oraz ESKA TV przez całe lato będą sprawdzać, w jaki sposób młodzi Polacy spędzają wakacje. Szczegóły na ESKA.pl

34 min
Miss Polski Nastolatek 2017 - gdzie oglądać finał konkursu 28.06?

Miss Polski Nastolatek 2017 - gdzie oglądać finał konkursu 28.06?

Podczas magicznego wieczoru minionego weekendu dla wielu pięknych dziewcząt otworzyły się drzwi do wyjątkowej kariery. Moment, kiedy to się stało będzie można zobaczyć w Czwórce retransmitującej galę Finału Miss Polski Nastolatek 2017

59 min
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy