EURO U21: Wielkie święto piłki nożnej w Lublinie! Jak będzie wyglądało widowisko otwarcia? [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: EURO U21: Wielkie święto piłki nożnej w Lublinie! Jak będzie wyglądało widowisko otwarcia? [AUDIO] Miasto przygotowało sie na przyjazd kibiców i sportowców; lublin.eu
Ilustracja do artykułu EURO U21: Wielkie święto piłki nożnej w Lublinie! Jak będzie wyglądało widowisko otwarcia? [AUDIO]

Wielkie święto dla piłkarzy, kibiców, ale też artystów. W Lublinie odbędzie się widowisko otwarcia młodzieżowego turnieju piłkarskiego EURO U21.

Pierwszy mecz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej do lat 21 oraz ceremonia otwarcia odbędą się na Arenie Lublin. Na uroczystości królować będzie taniec i muzyka, a motywem przewodnim będzie lubelski sztukmistrz.

- Na potrzeby ceremonii został skomponowany specjalny utwór inspirowany Henrykiem Wieniawskim, ale zinterpretowany i uwspółcześniony przez lubelskich muzyków i kompozytorów. Podczas 7-minutowego widowiska zobaczymy ponad 200 wykonawców. Wśród nich są: tancerze, artyści flag, kuglarze, blisko 20-osobowa orkiestra i DJ - mówi Gabriela Żuk z CK w Lublinie.

Ceremonia otwarcia potrwa 7 minut, a jedna minuta pochłonie z miejskiej kasy ponad 11 tysięcy złotych. Organizacją otwarcia imprezy zajmuje się Centrum Kultury w Lublinie. Łącznie w ceremonii otwarcie udział weźmie ponad 250 osób.

W Lublinie pojawi się ponad 3 tys. kibiców ze Szwecji oraz około 1,1 tys. kibiców ze Słowacji. Przygotowane zostały dla nich ulotki o naszym mieście w języku szwedzkim i słowackim. Na kibiców czekają miejsca parkingowe oraz rozwiązania transportowe, które będą obowiązywały w dniach meczowych podczas Turnieju. Kibice mogą skorzystać ze specjalnej linii komunikacji miejskiej „Arena”. Przewiezie ona mieszkańców i turystów bezpośrednio pod stadion, zarówno ze specjalnie przygotowanych dla nich parkingów, jak i z poszczególnych dzielnic Lublina. Dodatkowo, posiadacze biletów w dniu danego meczu, mogą korzystać bezpłatnie z przejazdów na stadion i z powrotem dowolnymi pojazdami komunikacji miejskiej w Lublinie.

Posłuchaj, jak będzie wyglądało widowisko otwarcia EURO U21. Materiał przygotował Adam Tykło, reporter Radia ESKA.

ZOBACZ TEŻ >>> Treningi reprezentacji EURO U21 w Lublinie i Świdniku! Można je oglądać za darmo!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Męskie Granie 2017 Warszawa: PROGRAM, ARTYŚCI

Męskie Granie 2017 Warszawa: PROGRAM, ARTYŚCI

Męskie Granie 2017 w Warszawie to już szósty koncert tegorocznej trasy Męskiego Grania. 19 sierpnia w warszawskim Forcie Bema zagrają m.in.: COMA, MIUOSH, ØRGANEK, Maria Peszek, Julia Pietrucha oraz Wojtek Mazolewski w przewrotnym projekcie Chaos pełen idei. Sprawdź PROGRAM wydarzenia.

17 sierpnia 2017, 16:35
Królewicz Olch: premiera, zwiastun, obsada

Królewicz Olch: premiera, zwiastun, obsada

Królewicz Olch to fascynujący, oryginalny i przejmujący film Kuby Czekaja, jednego z najciekawszych polskich twórców młodego pokolenia. Kiedy premiera? Kto znalazł się w obsadzie? Zobacz zwiastun filmu na ESKA.pl.

17 sierpnia 2017, 15:59
Legia – Sheriff 17.08.2017: TRANSMISJA TV i ONLINE. Gdzie za darmo?

Legia – Sheriff 17.08.2017: TRANSMISJA TV i ONLINE. Gdzie za darmo?

Mecz Legia – Sheriff 17.08.2017 to pierwsza runda play-off w Lidze Europy z udziałem warszawskiej drużyny. Gdzie oglądać mecz za darmo w internecie? Będzie transmisja TV i online?

17 sierpnia 2017, 15:47
Piosenka z reklamy Voice Of Poland 8. Kto śpiewa i występuje w spocie VoP?

Piosenka z reklamy Voice Of Poland 8. Kto śpiewa i występuje w spocie VoP?

Voice Of Poland 8 powróci na antenę już 2 września! Nową edycję talent show promuje przebojowa piosenka. Kto śpiewa i występuje w spocie VoP? 

17 sierpnia 2017, 15:27

Razem z Galerią Gala przedstawiamy łazienkowe trendy 2017 roku!! Sprawdź >>Akcja partnerska

Szukasz pracy za granicą?! Poznaj ofertę SBA Flex!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy