Burdy w czasie Euro 2017? Lubelska policja już wie, co zrobić! [ZDJĘCIA]

Ćwiczenia na Arenie Lublin 5 Zamach w czasie Euro 2017? Lubelska policja już wie, co zrobić! [ZDJĘCIA]
Ćwiczenia na Arenie Lublin / KWP Lublin
Ilustracja do artykułu: Burdy w czasie Euro 2017? Lubelska policja już wie, co zrobić! [ZDJĘCIA]

Policjanci z Lubelszczyzny przeszli szkolenie. Teraz wiedzą, jak zabezpieczyć imprezy sportowe. Ćwiczyli nawet na Arenie Lublin.

Jak pełnić służbę i ujawniać przestępców? Funkcjonariusze z województwa lubelskiego przeszli szkolenie. Udoskonalili swoje umiejętności, które przełoży się się na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Lubelszczyzny.

- Bardzo często tematyka szkoleń dotyczy zabezpieczania imprez masowych, głównie meczy piłki nożnej. Choć za zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie trwania takiej imprezy odpowiada organizator, to również my musimy być profesjonalnie przygotowani i gotowi do działań w razie zakłócenia ładu, czy porządku publicznego – mówi nadkom. Reneta Laszczka-Rusek z KWP w Lublinie.

Dziś na stadionie Arena Lublin odbyła się część praktyczna szkolenia, ponieważ to właśnie tam już w czerwcu będą odbywać się mecze w ramach Turnieju Finałowego ME UEFA EURO U21 Polska 2017.

W ćwiczeniach uczestniczyli policjanci z nieetatowego oddziału prewencji KWP w Lublinie ze stanu osobowego KMP Biała Podlaska, KPP Radzyń Podlaski, KPP Łuków policjanci Oddziału Prewencji Policji w Lublinie.

Co ćwiczyli?

- Główne założenie dzisiejszych ćwiczeń to organizacja dowodzenia pododdziałem podczas realizacji zabezpieczenia, właściwe stosowanie form taktyki specjalnej działania pododdziałów zwartych Policji w trakcie zabezpieczeń zgromadzeń publicznych, uroczystości państwowych, demonstracji, taktyki manewrowania pododdziałami podczas podjęcia działań na terenie otwartym, współdziałanie pododdziałów prewencji Policji, współdziałanie w działaniach z innymi służbami w tym służbami porządkowymi organizatora – opisuje Renata Laszczka – Rusek.  

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ewa Farna: koncert 10 lat na scenie: bilety, data, goście

Ewa Farna: koncert 10 lat na scenie: bilety, data, goście

Ewa Farna w tym roku obchodzi 10-lecie muzycznej działalności. Z tej okazji organizuje koncert '10 lat na scenie' z udziałem gości. Sprawdź, po ile są bilety i gdzie je kupić oraz kiedy odbędzie się jubileuszowa impreza.

29 min
Solange w Polsce - akcje koncertowe na Open'er 2017

Solange w Polsce - akcje koncertowe na Open'er 2017

Solange w Polsce wystąpi na Open'er 2017. Jakie niespodzianki przygotowali dla niej fani?

31 min
ESKA Summer City 2017 - kiedy i w których miastach spotkacie naszą ekipę?

ESKA Summer City 2017 - kiedy i w których miastach spotkacie naszą ekipę?

ESKA Summer City 2017 w największych miastach Polski. Ekipy Radia ESKA oraz ESKA TV przez całe lato będą sprawdzać, w jaki sposób młodzi Polacy spędzają wakacje. Szczegóły na ESKA.pl

37 min
Miss Polski Nastolatek 2017 - gdzie oglądać finał konkursu 28.06?

Miss Polski Nastolatek 2017 - gdzie oglądać finał konkursu 28.06?

Podczas magicznego wieczoru minionego weekendu dla wielu pięknych dziewcząt otworzyły się drzwi do wyjątkowej kariery. Moment, kiedy to się stało będzie można zobaczyć w Czwórce retransmitującej galę Finału Miss Polski Nastolatek 2017

1 godz. 2 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy