Burdy w czasie Euro 2017? Lubelska policja już wie, co zrobić! [ZDJĘCIA]

Ćwiczenia na Arenie Lublin 5 Zamach w czasie Euro 2017? Lubelska policja już wie, co zrobić! [ZDJĘCIA]
Ćwiczenia na Arenie Lublin / KWP Lublin
Ilustracja do artykułu: Burdy w czasie Euro 2017? Lubelska policja już wie, co zrobić! [ZDJĘCIA]

Policjanci z Lubelszczyzny przeszli szkolenie. Teraz wiedzą, jak zabezpieczyć imprezy sportowe. Ćwiczyli nawet na Arenie Lublin.

Jak pełnić służbę i ujawniać przestępców? Funkcjonariusze z województwa lubelskiego przeszli szkolenie. Udoskonalili swoje umiejętności, które przełoży się się na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Lubelszczyzny.

- Bardzo często tematyka szkoleń dotyczy zabezpieczania imprez masowych, głównie meczy piłki nożnej. Choć za zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie trwania takiej imprezy odpowiada organizator, to również my musimy być profesjonalnie przygotowani i gotowi do działań w razie zakłócenia ładu, czy porządku publicznego – mówi nadkom. Reneta Laszczka-Rusek z KWP w Lublinie.

Dziś na stadionie Arena Lublin odbyła się część praktyczna szkolenia, ponieważ to właśnie tam już w czerwcu będą odbywać się mecze w ramach Turnieju Finałowego ME UEFA EURO U21 Polska 2017.

W ćwiczeniach uczestniczyli policjanci z nieetatowego oddziału prewencji KWP w Lublinie ze stanu osobowego KMP Biała Podlaska, KPP Radzyń Podlaski, KPP Łuków policjanci Oddziału Prewencji Policji w Lublinie.

Co ćwiczyli?

- Główne założenie dzisiejszych ćwiczeń to organizacja dowodzenia pododdziałem podczas realizacji zabezpieczenia, właściwe stosowanie form taktyki specjalnej działania pododdziałów zwartych Policji w trakcie zabezpieczeń zgromadzeń publicznych, uroczystości państwowych, demonstracji, taktyki manewrowania pododdziałami podczas podjęcia działań na terenie otwartym, współdziałanie pododdziałów prewencji Policji, współdziałanie w działaniach z innymi służbami w tym służbami porządkowymi organizatora – opisuje Renata Laszczka – Rusek.  

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

 Twoja Twarz Brzmi Znajomo: Sławomir jako Janusz Rewiński [VIDEO]

Twoja Twarz Brzmi Znajomo: Sławomir jako Janusz Rewiński [VIDEO]

Sławomir po raz kolejny wygrał odcinek Twoja Twarz Brzmi Znajomo i zapewnił sobie udział w wielkim finale programu! Zobacz genialną metamorfozę Sławomira raz jeszcze!

30 kwietnia 2017, 18:31
Majówka 2017: otwarte sklepy. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Majówka 2017: otwarte sklepy. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Gdzie znaleźć sklepy otwarte w majówkę 2017? Taki pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają nagłą potrzeb zrobienia szybkich zakupów w długi weekend majowy. Gdzie i kiedy zrobić zakupy w dniach 1-3 maja?

30 kwietnia 2017, 17:47
Klan: żenująca scena, która przejdzie do historii [VIDEO]

Klan: żenująca scena, która przejdzie do historii [VIDEO]

Scena z Klanu, w której Jacek wyładowuje swoje emocje masakrując filet z kurczaka z pewnością przejdzie do historii. Zobacz na ESKA.pl najbardziej żenującą serialową scenę ostatnich lat.

30 kwietnia 2017, 17:26
Matura 2017 z geografii - proste a trudne? Sprawdź pytania!

Matura 2017 z geografii - proste a trudne? Sprawdź pytania!

Matura z geografii to prosta sprawa? Sprawdź kompilację z pozoru łatwych pytań i bardzo zaskakujących odpowiedzi. Nie popełnij tych błędów na egzaminie dojrzałości, bo będziesz długo tego żałować.

30 kwietnia 2017, 15:03
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy