Darmowe spacery po Lublinie! Profesjonaliści pokażą tajemnice naszego miasta

Zdjęcie z artykułu: Darmowe spacery po Lublinie! Profesjonaliści pokażą tajemnice naszego miasta Spacery po nieodkrytych zakątkach będa odbywały się do listopada; Szater, Public domain, wikipedia.org
Ilustracja do artykułu Darmowe spacery po Lublinie! Profesjonaliści pokażą tajemnice naszego miasta

Jubileusz 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi mogą świętować wszyscy mieszkańcy i turyści. Przewodnicy miejscy i piloci będą za darmo pokazywać nieodkryte dotąd części Lublina.

Na miłośników Lublina czeka cykl bezpłatnych spacerów Lublin Nieodkryty zorganizowanych przez Lubelskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników Turystycznych Pogranicze.

Wycieczki będę się odbywały po po mniej znanych zakątkach miasta, wszystkie wydarzą się w weekendy między 1 kwietnia a 20 listopada br. Organizatorzy przewidują 30 spacerów z 15 tematów związanych z Lublinem, jego historią, kulturą i dzielnicami.

Pierwsze dwa spacery już teraz na początku kwietnia – 1 kwietnia, sobota o godz. 10:00 i godz. 13:00. Będzie to spotkanie z "Grandą, ferajną i ciocią Borowską".

Posłuchaj, co można odkryć w Lublinie. Z Anną Śliwą ze Stowarzyszenia Pogranicze, rozmawiała Sandra Bartnik, reporterka Radia ESKA.

Tematy kolejnych spacerów:

kwiecień

1.04 Granda, ferajna i ciocia Borowska (zapisy od 25 marca)
8.04 Lublin bardów i poetów

maj
13.05 Knajpiane życie Józefa Cz.
20.05 Lublin uniwersytecki
27.05 Vetterowie – piwowarska rodzina

czerwiec
24.06 Lublin – miasto przemysłowe?

lipiec
1.07 Miasteczko Wieniawa

sierpień
19.08 Szlakiem lubelskich cerkwi
20.08 Nie tylko Hansenowie - poznajemy LSM

wrzesień
2 – 3.09 Lublin filmowy i teatralny
9 – 10.09 Lublin dla fotografów
16 – 17.09 Lubelska secesja
30.09 Między torami a Bystrzycą – poznajemy Bronowice (i Kośminek)

październik
1.10 Cmentarz na Lipowej
7 – 8.10 Lublin żydowski

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Mistrz i Małgorzata - kto był poetą?

Mistrz i Małgorzata - kto był poetą?

Kto był poetą w powieści Mistrz i Małgorzata? Takie pytanie w Milionerach usłyszała jedna z uczestniczek. Czy znała prawidłową odpowiedź?

29 maja 2017, 20:03
Piosenki z KSW 39: Juras i Popek z najlepszymi wejściami VIDEO

Piosenki z KSW 39: Juras i Popek z najlepszymi wejściami VIDEO

Na KSW 39 oprócz sportowych emocji zawodnikom towarzyszyła motywacyjna muzyka podczas wejścia do klatki. Sprawdź, przy jakich utworach wchodzili Juras i Popek. To ich wejścia zrobiły największe wrażenie na kibicach. 

29 maja 2017, 17:57
Seriale na Facebooku. Co będzie można obejrzeć?

Seriale na Facebooku. Co będzie można obejrzeć?

Facebook zapłaci twórcom nawet 250 tysięcy dolarów za seriale i dłuższe materiały wideo. Kiedy i co będzie można obejrzeć na Facebooku?

29 maja 2017, 17:10
Dzień Bez Stanika 2017: gwiazdy bez biustonosza HOT

Dzień Bez Stanika 2017: gwiazdy bez biustonosza HOT

Dzień Bez Stanika 2017 to jedno z najbardziej nietypowych świąt. Sprawdź na ESKA.pl, które gwiazdy doskonale wpisują się w ten dzień.

29 maja 2017, 17:07

Już w dniach 31 maja i 1 czerwca czeka na Was moc atrakcji związanych z otwarciem Carrefour Market i nową drogerią Rossmann, szalona Noc Zakupów i Dzień Dziecka!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy