Znamy wyniki egzaminu gimnazjalnego na Lubelszczyźnie!

Zdjęcie z artykułu: Znamy wyniki egzaminu gimnazjalnego na Lubelszczyźnie! Wyniki egzaminu gimnazjalnego; fot. Bulls
Ilustracja do artykułu Znamy wyniki egzaminu gimnazjalnego na Lubelszczyźnie!

Gimnazjaliści przez trzy dni pisali egzaminy podsumowujące zdobytą przez nich wiedzą w czasie nauki w gimnazjum. Dobrze poradzili sobie z WOS-em, ale gorzej z geometrią.  

W województwie lubelskim do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło o 20 148 uczniów III klas gimnazjum. Egzamin składał się z części: humanistycznej, matematyczno – przyrodniczej oraz języka nowożytnego. Uczniowie na Lubelszczyźnie dobrze poradzili sobie z zadaniem z języka polskiego, potrafią wykorzystać i tworzyć informacje. Poradzili sobie z algebrą i geografią.

Słabe strony gimnazjalistów

- W części humanistycznej trudność sprawiło uczniom między innymi zadanie sprawdzające funkcjonalne wykorzystanie wiadomości z zakresu świadomości językowej, a z historii zadanie dotyczące chronologii historycznej. Z matematyki najtrudniejsze okazało się zadanie geometryczne, wymagające analizy informacji zawartych w jego treści oraz skorzystania z własności kątów wierzchołkowych i przyległych, a z fizyki – zadanie dotyczące zastosowania do obliczeń związku między masą, gęstością i objętością ciała stałego – mówi Lech Gawryłow z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

Zdjęcie z artykułu: Znamy wyniki egzaminu gimnazjalnego na Lubelszczyźnie! Wyniki uczniów na Lubelszczyźnie; oke.krakow.pl
Ilustracja do artykułu Znamy wyniki egzaminu gimnazjalnego na Lubelszczyźnie!

Podczas egzaminów z języków największą trudność sprawiły zadania sprawdzające rozumienie tekstów pisanych, zadania sprawdzające znajomość środków językowych oraz zadania sprawdzające umiejętność stosowania środków językowych oraz zadania sprawdzające rozumienie tekstów pisanych.

Szczegółowe wyniki egzaminów gimnazjalnych zostaną podane 21 sierpnia.  

ZOBACZ TEŻ >>> EURO U21 w Lublinie. Kibicuj i zwiedzaj miasto. Co warto obejrzeć?

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ewa Farna: koncert 10 lat na scenie: bilety, data, goście

Ewa Farna: koncert 10 lat na scenie: bilety, data, goście

Ewa Farna w tym roku obchodzi 10-lecie muzycznej działalności. Z tej okazji organizuje koncert '10 lat na scenie' z udziałem gości. Sprawdź, po ile są bilety i gdzie je kupić oraz kiedy odbędzie się jubileuszowa impreza.

25 min
Solange w Polsce - akcje koncertowe na Open'er 2017

Solange w Polsce - akcje koncertowe na Open'er 2017

Solange w Polsce wystąpi na Open'er 2017. Jakie niespodzianki przygotowali dla niej fani?

27 min
ESKA Summer City 2017 - kiedy i w których miastach spotkacie naszą ekipę?

ESKA Summer City 2017 - kiedy i w których miastach spotkacie naszą ekipę?

ESKA Summer City 2017 w największych miastach Polski. Ekipy Radia ESKA oraz ESKA TV przez całe lato będą sprawdzać, w jaki sposób młodzi Polacy spędzają wakacje. Szczegóły na ESKA.pl

33 min
Miss Polski Nastolatek 2017 - gdzie oglądać finał konkursu 28.06?

Miss Polski Nastolatek 2017 - gdzie oglądać finał konkursu 28.06?

Podczas magicznego wieczoru minionego weekendu dla wielu pięknych dziewcząt otworzyły się drzwi do wyjątkowej kariery. Moment, kiedy to się stało będzie można zobaczyć w Czwórce retransmitującej galę Finału Miss Polski Nastolatek 2017

58 min

Już 2 Lipca Święto Owoców w Kraśniku! Dobra Zabawa Gwarantowana!! Sprawdź>>



Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy