Znamy wyniki egzaminu gimnazjalnego na Lubelszczyźnie!

Zdjęcie z artykułu: Znamy wyniki egzaminu gimnazjalnego na Lubelszczyźnie! Wyniki egzaminu gimnazjalnego; fot. Bulls
Ilustracja do artykułu Znamy wyniki egzaminu gimnazjalnego na Lubelszczyźnie!

Gimnazjaliści przez trzy dni pisali egzaminy podsumowujące zdobytą przez nich wiedzą w czasie nauki w gimnazjum. Dobrze poradzili sobie z WOS-em, ale gorzej z geometrią.  

W województwie lubelskim do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło o 20 148 uczniów III klas gimnazjum. Egzamin składał się z części: humanistycznej, matematyczno – przyrodniczej oraz języka nowożytnego. Uczniowie na Lubelszczyźnie dobrze poradzili sobie z zadaniem z języka polskiego, potrafią wykorzystać i tworzyć informacje. Poradzili sobie z algebrą i geografią.

Słabe strony gimnazjalistów

- W części humanistycznej trudność sprawiło uczniom między innymi zadanie sprawdzające funkcjonalne wykorzystanie wiadomości z zakresu świadomości językowej, a z historii zadanie dotyczące chronologii historycznej. Z matematyki najtrudniejsze okazało się zadanie geometryczne, wymagające analizy informacji zawartych w jego treści oraz skorzystania z własności kątów wierzchołkowych i przyległych, a z fizyki – zadanie dotyczące zastosowania do obliczeń związku między masą, gęstością i objętością ciała stałego – mówi Lech Gawryłow z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

Zdjęcie z artykułu: Znamy wyniki egzaminu gimnazjalnego na Lubelszczyźnie! Wyniki uczniów na Lubelszczyźnie; oke.krakow.pl
Ilustracja do artykułu Znamy wyniki egzaminu gimnazjalnego na Lubelszczyźnie!

Podczas egzaminów z języków największą trudność sprawiły zadania sprawdzające rozumienie tekstów pisanych, zadania sprawdzające znajomość środków językowych oraz zadania sprawdzające umiejętność stosowania środków językowych oraz zadania sprawdzające rozumienie tekstów pisanych.

Szczegółowe wyniki egzaminów gimnazjalnych zostaną podane 21 sierpnia.  

ZOBACZ TEŻ >>> EURO U21 w Lublinie. Kibicuj i zwiedzaj miasto. Co warto obejrzeć?

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Męskie Granie 2017 Warszawa: PROGRAM, ARTYŚCI

Męskie Granie 2017 Warszawa: PROGRAM, ARTYŚCI

Męskie Granie 2017 w Warszawie to już szósty koncert tegorocznej trasy Męskiego Grania. 19 sierpnia w warszawskim Forcie Bema zagrają m.in.: COMA, MIUOSH, ØRGANEK, Maria Peszek, Julia Pietrucha oraz Wojtek Mazolewski w przewrotnym projekcie Chaos pełen idei. Sprawdź PROGRAM wydarzenia.

17 sierpnia 2017, 16:35
Królewicz Olch: premiera, zwiastun, obsada

Królewicz Olch: premiera, zwiastun, obsada

Królewicz Olch to fascynujący, oryginalny i przejmujący film Kuby Czekaja, jednego z najciekawszych polskich twórców młodego pokolenia. Kiedy premiera? Kto znalazł się w obsadzie? Zobacz zwiastun filmu na ESKA.pl.

17 sierpnia 2017, 15:59
Legia – Sheriff 17.08.2017: TRANSMISJA TV i ONLINE. Gdzie za darmo?

Legia – Sheriff 17.08.2017: TRANSMISJA TV i ONLINE. Gdzie za darmo?

Mecz Legia – Sheriff 17.08.2017 to pierwsza runda play-off w Lidze Europy z udziałem warszawskiej drużyny. Gdzie oglądać mecz za darmo w internecie? Będzie transmisja TV i online?

17 sierpnia 2017, 15:47
Piosenka z reklamy Voice Of Poland 8. Kto śpiewa i występuje w spocie VoP?

Piosenka z reklamy Voice Of Poland 8. Kto śpiewa i występuje w spocie VoP?

Voice Of Poland 8 powróci na antenę już 2 września! Nową edycję talent show promuje przebojowa piosenka. Kto śpiewa i występuje w spocie VoP? 

17 sierpnia 2017, 15:27

Razem z Galerią Gala przedstawiamy łazienkowe trendy 2017 roku!! Sprawdź >>Akcja partnerska

Szukasz pracy za granicą?! Poznaj ofertę SBA Flex!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy