Stracił łapy przez kłusowników. Pomogli mu dobrzy ludzie – poznaj Foresta! [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

Zdjęcie z artykułu: Stracił łapy przez kłusowników. Pomogli mu dobrzy ludzie – poznaj Foresta! [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY] Forestowi pomogli lekarze weterynarii z Lublina; screen Nowa TV
Ilustracja do artykułu Stracił łapy przez kłusowników. Pomogli mu dobrzy ludzie – poznaj Foresta! [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

Wpadł ze wnyki kłusowników i stracił dwie łapy. Niewiele osób wierzyło w czworonoga z Przemyśla. Psiakowi pomogli weterynarze z Lublina.

Forest to pies, który został znaleziony w środku lasu w pułapce zastawionej przez kłusowników. Przez nich stracił dwie łapy.

- Te wnyki się tak niefortunnie zaplątały na jego kończynach, że on szarpiąc się i próbując oswobodzić, te pęta zaciskały się coraz bardziej. W konsekwencji doszło do odcięcia krążenia, postępującej martwicy i amputacji. Od nas usłyszał, że oddamy mu to, co zabrał mu człowiek, czyli poddamy mu łapy - mówi Jakub Kotowicz, student weterynarii, opiekun psa Foresta.

Pomocy Forestowi udzielili lekarze z Lublina

- To nietypowa i rzadka przypadłość, dzięki zaangażowaniu lekarzy z praktyki, która się do nas zwróciła oraz naszych można było osiągnąć sukces, który już na ten moment możemy śmiało nazywać sukcesem - tłumaczy lek. wet. Ryszard Iwanicki z Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt.

Operacja Foresta była niezwykle trudna! - Pracowaliśmy w składzie czteroosobowym, bo takie przypadki są bardzo trudne. Forest był jednym z najtrudniejszych takich przypadków – stracił dwie kończymy po tej samej stronie – opowiada lek. wet. Michał Stelmaszyk.

Forest ma obecnie dwie tymczasowe protezy, już niedługo zostanie poddany kolejnemu zabiegowi – pionierskiemu wszczepieniu endoprotez. Czworonóg już teraz pokazuje światu, że jest pełnosprawnym psem.

Zobacz materiał przygotowany przez reporterów Nowa TV:

 

ZOBACZ TEŻ >>> Szwedzi opanowali Lublin! Wielkie święto kibiców: śpiew, taniec i zabawa [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ewa Farna: koncert 10 lat na scenie: bilety, data, goście

Ewa Farna: koncert 10 lat na scenie: bilety, data, goście

Ewa Farna w tym roku obchodzi 10-lecie muzycznej działalności. Z tej okazji organizuje koncert '10 lat na scenie' z udziałem gości. Sprawdź, po ile są bilety i gdzie je kupić oraz kiedy odbędzie się jubileuszowa impreza.

20 min
Solange w Polsce - akcje koncertowe na Open'er 2017

Solange w Polsce - akcje koncertowe na Open'er 2017

Solange w Polsce wystąpi na Open'er 2017. Jakie niespodzianki przygotowali dla niej fani?

22 min
ESKA Summer City 2017 - kiedy i w których miastach spotkacie naszą ekipę?

ESKA Summer City 2017 - kiedy i w których miastach spotkacie naszą ekipę?

ESKA Summer City 2017 w największych miastach Polski. Ekipy Radia ESKA oraz ESKA TV przez całe lato będą sprawdzać, w jaki sposób młodzi Polacy spędzają wakacje. Szczegóły na ESKA.pl

28 min
Miss Polski Nastolatek 2017 - gdzie oglądać finał konkursu 28.06?

Miss Polski Nastolatek 2017 - gdzie oglądać finał konkursu 28.06?

Podczas magicznego wieczoru minionego weekendu dla wielu pięknych dziewcząt otworzyły się drzwi do wyjątkowej kariery. Moment, kiedy to się stało będzie można zobaczyć w Czwórce retransmitującej galę Finału Miss Polski Nastolatek 2017

53 min

Już 2 Lipca Święto Owoców w Kraśniku! Dobra Zabawa Gwarantowana!! Sprawdź>>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy