Rowerowa rewolucja w Lublinie. Z kolorami na jezdniach będzie bezpieczniej [MAPA]

Zdjęcie z artykułu: Rowerowa rewolucja w Lublinie. Z kolorami na jezdniach będzie bezpieczniej [MAPA] Pasy rowerowe na Łęczyńskiej; fanpage Mapa Infry Rowerowej Lublina
Ilustracja do artykułu Rowerowa rewolucja w Lublinie. Z kolorami na jezdniach będzie bezpieczniej [MAPA]

Letnia pogoda zachęca rowerzystów do wyjazdu na ulice. W Lublinie także przybywa stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego, a miasto dba o bezpieczeństwo rowerzystów.

 

Blisko 110 kilometrów miejskich ścieżek rowerowych jest stale wykorzystywanych przez miłośników dwóch kółek. Urząd Miasta z myślą o rowerzystach maluje jezdnie. Czerwone pasy na ścieżkach rowerowych mają wzmocnić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Na lubelskich ulicach czerwonego koloru przybywa, a to nie przypadek, w ten sposób miasto oznacza niebezpieczne dla użytkowników rowerów miejsca.

Co daje czerwony kolor na miejskich ulicach? Posłuchaj oficera rowerowego, materiał Doroty Chomy.

Miejski oficer rowerowy Michał Przepiórka informuje, że ułatwień dla jednośladów spodziewać się należy także w centrum miasta. Po ogłoszeniu przetargu, specjalne pasy pojawią się chociażby na al. Racławickich, a Akademicką pojedziemy pod prąd. Zarówno żacy, jak i mieszkańcy pracujący w okolicach Miasteczka Akademickiego nie będą już musieli jeździć razem z autami.

To wciąż nie koniec miejskich inwestycji związanych z rowerami. W tym roku zwiększy się system Lubelskiego Roweru Miejskiego do 60 stacji i 600 rowerów, a w przyszłym roku jednośladów do wypożyczenia ma być 800.

Zdjęcie z artykułu: Rowerowa rewolucja w Lublinie. Z kolorami na jezdniach będzie bezpieczniej [MAPA] Mapa ścieżek rowerowych w Lublinie; Mapa infrastruktury rowerowej Lublina i okolic
Ilustracja do artykułu Rowerowa rewolucja w Lublinie. Z kolorami na jezdniach będzie bezpieczniej [MAPA]

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

4 godz. 17 min.
Chester Bennington: oficjalna przyczyna śmierci

Chester Bennington: oficjalna przyczyna śmierci

Znana jest oficjalna przyczyna śmierci wokalisty Chestera Benningtona z Linkin Park.

5 godz. 33 min.
Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 w internecie będzie dostępne? Gdzie i o której oglądać transmisję na żywo? Sprawdźcie już teraz - na ESKA.pl!

5 godz. 35 min.
Męskie Granie 2017 Katowice: PROGRAM, ARTYŚCI

Męskie Granie 2017 Katowice: PROGRAM, ARTYŚCI

Męskie Granie w Katowicach zagra już 22 lipca. Kto wystąpi obok Brodki czy Organka? Sprawdź na ESKA.pl

5 godz. 36 min.

Okna niczym oczy domu... dekoruj, eksperymentuj, baw się dobrze. ANWO poleca!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy