Rowerowa rewolucja w Lublinie. Z kolorami na jezdniach będzie bezpieczniej [MAPA]

Zdjęcie z artykułu: Rowerowa rewolucja w Lublinie. Z kolorami na jezdniach będzie bezpieczniej [MAPA] Pasy rowerowe na Łęczyńskiej; fanpage Mapa Infry Rowerowej Lublina
Ilustracja do artykułu Rowerowa rewolucja w Lublinie. Z kolorami na jezdniach będzie bezpieczniej [MAPA]

Letnia pogoda zachęca rowerzystów do wyjazdu na ulice. W Lublinie także przybywa stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego, a miasto dba o bezpieczeństwo rowerzystów.

 

Blisko 110 kilometrów miejskich ścieżek rowerowych jest stale wykorzystywanych przez miłośników dwóch kółek. Urząd Miasta z myślą o rowerzystach maluje jezdnie. Czerwone pasy na ścieżkach rowerowych mają wzmocnić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Na lubelskich ulicach czerwonego koloru przybywa, a to nie przypadek, w ten sposób miasto oznacza niebezpieczne dla użytkowników rowerów miejsca.

Co daje czerwony kolor na miejskich ulicach? Posłuchaj oficera rowerowego, materiał Doroty Chomy.

Miejski oficer rowerowy Michał Przepiórka informuje, że ułatwień dla jednośladów spodziewać się należy także w centrum miasta. Po ogłoszeniu przetargu, specjalne pasy pojawią się chociażby na al. Racławickich, a Akademicką pojedziemy pod prąd. Zarówno żacy, jak i mieszkańcy pracujący w okolicach Miasteczka Akademickiego nie będą już musieli jeździć razem z autami.

To wciąż nie koniec miejskich inwestycji związanych z rowerami. W tym roku zwiększy się system Lubelskiego Roweru Miejskiego do 60 stacji i 600 rowerów, a w przyszłym roku jednośladów do wypożyczenia ma być 800.

Zdjęcie z artykułu: Rowerowa rewolucja w Lublinie. Z kolorami na jezdniach będzie bezpieczniej [MAPA] Mapa ścieżek rowerowych w Lublinie; Mapa infrastruktury rowerowej Lublina i okolic
Ilustracja do artykułu Rowerowa rewolucja w Lublinie. Z kolorami na jezdniach będzie bezpieczniej [MAPA]

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Eurowizja 2017: Kasia Moś myślała, że wygrał ktoś inny!

Eurowizja 2017: Kasia Moś myślała, że wygrał ktoś inny!

Kasia Moś nie mogła uwierzyć w to, że wygrała polskie preselekcje do Eurowizji 2017. Jej reakcja podczas ogłoszenia wyników Krajowych Eliminacji była bezcenna!

41 min
Reklama Play - ukraiński zespół. Co to za kapela?

Reklama Play - ukraiński zespół. Co to za kapela?

Reklama Play z udziałem ukraińskiego zespołu wzbudza coraz większe zainteresowanie widzów. Kim są muzycy? Odpowiedź już teraz na ESKA.pl

43 min
Piosenka z reklamy Polsat 2017. Kto śpiewa w spocie promującym wiosenną ramówkę?

Piosenka z reklamy Polsat 2017. Kto śpiewa w spocie promującym wiosenną ramówkę?

Piosenka z reklamy Polsat 2017 to piękny polski przebój. Już teraz na ESKA.pl zdradzamy tytuł i wykonawcę piosenki ze spotu wizerunkowego stacji Polsat przygotowanego na wiosnę 2017!

1 godz. 29 min.
Eurowizja 2017: Doda królowała w czerwieni. Co zaśpiewała?

Eurowizja 2017: Doda królowała w czerwieni. Co zaśpiewała?

Występ Dody na polskich preselekcjach do Eurowizji 2017 to było coś! Sprawdź, co gwiazda zaśpiewała podczas Krajowych Eliminacji.

1 godz. 47 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy