Rowerowa rewolucja w Lublinie. Z kolorami na jezdniach będzie bezpieczniej [MAPA]

Zdjęcie z artykułu: Rowerowa rewolucja w Lublinie. Z kolorami na jezdniach będzie bezpieczniej [MAPA] Pasy rowerowe na Łęczyńskiej; fanpage Mapa Infry Rowerowej Lublina
Ilustracja do artykułu Rowerowa rewolucja w Lublinie. Z kolorami na jezdniach będzie bezpieczniej [MAPA]

Letnia pogoda zachęca rowerzystów do wyjazdu na ulice. W Lublinie także przybywa stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego, a miasto dba o bezpieczeństwo rowerzystów.

 

Blisko 110 kilometrów miejskich ścieżek rowerowych jest stale wykorzystywanych przez miłośników dwóch kółek. Urząd Miasta z myślą o rowerzystach maluje jezdnie. Czerwone pasy na ścieżkach rowerowych mają wzmocnić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Na lubelskich ulicach czerwonego koloru przybywa, a to nie przypadek, w ten sposób miasto oznacza niebezpieczne dla użytkowników rowerów miejsca.

Co daje czerwony kolor na miejskich ulicach? Posłuchaj oficera rowerowego, materiał Doroty Chomy.

Miejski oficer rowerowy Michał Przepiórka informuje, że ułatwień dla jednośladów spodziewać się należy także w centrum miasta. Po ogłoszeniu przetargu, specjalne pasy pojawią się chociażby na al. Racławickich, a Akademicką pojedziemy pod prąd. Zarówno żacy, jak i mieszkańcy pracujący w okolicach Miasteczka Akademickiego nie będą już musieli jeździć razem z autami.

To wciąż nie koniec miejskich inwestycji związanych z rowerami. W tym roku zwiększy się system Lubelskiego Roweru Miejskiego do 60 stacji i 600 rowerów, a w przyszłym roku jednośladów do wypożyczenia ma być 800.

Zdjęcie z artykułu: Rowerowa rewolucja w Lublinie. Z kolorami na jezdniach będzie bezpieczniej [MAPA] Mapa ścieżek rowerowych w Lublinie; Mapa infrastruktury rowerowej Lublina i okolic
Ilustracja do artykułu Rowerowa rewolucja w Lublinie. Z kolorami na jezdniach będzie bezpieczniej [MAPA]

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Jarmark Wielkanocny 2017 - kiedy i w których miastach?

Jarmark Wielkanocny 2017 - kiedy i w których miastach?

Wielkanoc coraz bliżej! W niektórych miastach pojawiły się już jarmarki wielkanocne, na których znajdziecie świąteczne produkty. Co i w którym miejscu będą kiermasze? Przekonajcie się na ESKA.pl

14 min
Milionerzy: pytanie za pół miliona o gitarę akustyczną!

Milionerzy: pytanie za pół miliona o gitarę akustyczną!

Pytanie o gitarę akustyczną przerosło jedną z uczestniczek Milionerów, która postanowiła wycofać się z gry i zabrać 250 tys. zł. 

28 min
Facebook może przestać działać! Co się zmieni?

Facebook może przestać działać! Co się zmieni?

Facebook przestał działać? Nie wiesz, o co chodzi, ale aplikacja FB jest nieaktywna? Znamy przyczynę problemu!

1 godz. 8 min.
Victoria Beckham w Carpool Karaoke! Co zaśpiewała?

Victoria Beckham w Carpool Karaoke! Co zaśpiewała?

Victoria Beckham w Carpool Karaoke powraca do śpiewania! Pomimo tego, że była członkini Spice Girls już dawno porzuciła karierę muzyczną, to dla Jamesa Cordena zrobiła wyjątek.

1 godz. 25 min.

Bieg po Nowe Życie już w ten weekend. Zapraszamy do Wisły!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy