Rowerowa rewolucja w Lublinie. Z kolorami na jezdniach będzie bezpieczniej [MAPA]

Zdjęcie z artykułu: Rowerowa rewolucja w Lublinie. Z kolorami na jezdniach będzie bezpieczniej [MAPA] Pasy rowerowe na Łęczyńskiej; fanpage Mapa Infry Rowerowej Lublina
Ilustracja do artykułu Rowerowa rewolucja w Lublinie. Z kolorami na jezdniach będzie bezpieczniej [MAPA]

Letnia pogoda zachęca rowerzystów do wyjazdu na ulice. W Lublinie także przybywa stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego, a miasto dba o bezpieczeństwo rowerzystów.

 

Blisko 110 kilometrów miejskich ścieżek rowerowych jest stale wykorzystywanych przez miłośników dwóch kółek. Urząd Miasta z myślą o rowerzystach maluje jezdnie. Czerwone pasy na ścieżkach rowerowych mają wzmocnić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Na lubelskich ulicach czerwonego koloru przybywa, a to nie przypadek, w ten sposób miasto oznacza niebezpieczne dla użytkowników rowerów miejsca.

Co daje czerwony kolor na miejskich ulicach? Posłuchaj oficera rowerowego, materiał Doroty Chomy.

Miejski oficer rowerowy Michał Przepiórka informuje, że ułatwień dla jednośladów spodziewać się należy także w centrum miasta. Po ogłoszeniu przetargu, specjalne pasy pojawią się chociażby na al. Racławickich, a Akademicką pojedziemy pod prąd. Zarówno żacy, jak i mieszkańcy pracujący w okolicach Miasteczka Akademickiego nie będą już musieli jeździć razem z autami.

To wciąż nie koniec miejskich inwestycji związanych z rowerami. W tym roku zwiększy się system Lubelskiego Roweru Miejskiego do 60 stacji i 600 rowerów, a w przyszłym roku jednośladów do wypożyczenia ma być 800.

Zdjęcie z artykułu: Rowerowa rewolucja w Lublinie. Z kolorami na jezdniach będzie bezpieczniej [MAPA] Mapa ścieżek rowerowych w Lublinie; Mapa infrastruktury rowerowej Lublina i okolic
Ilustracja do artykułu Rowerowa rewolucja w Lublinie. Z kolorami na jezdniach będzie bezpieczniej [MAPA]

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Mistrz i Małgorzata - kto był poetą?

Mistrz i Małgorzata - kto był poetą?

Kto był poetą w powieści Mistrz i Małgorzata? Takie pytanie w Milionerach usłyszała jedna z uczestniczek. Czy znała prawidłową odpowiedź?

29 maja 2017, 20:03
Piosenki z KSW 39: Juras i Popek z najlepszymi wejściami VIDEO

Piosenki z KSW 39: Juras i Popek z najlepszymi wejściami VIDEO

Na KSW 39 oprócz sportowych emocji zawodnikom towarzyszyła motywacyjna muzyka podczas wejścia do klatki. Sprawdź, przy jakich utworach wchodzili Juras i Popek. To ich wejścia zrobiły największe wrażenie na kibicach. 

29 maja 2017, 17:57
Seriale na Facebooku. Co będzie można obejrzeć?

Seriale na Facebooku. Co będzie można obejrzeć?

Facebook zapłaci twórcom nawet 250 tysięcy dolarów za seriale i dłuższe materiały wideo. Kiedy i co będzie można obejrzeć na Facebooku?

29 maja 2017, 17:10
Dzień Bez Stanika 2017: gwiazdy bez biustonosza HOT

Dzień Bez Stanika 2017: gwiazdy bez biustonosza HOT

Dzień Bez Stanika 2017 to jedno z najbardziej nietypowych świąt. Sprawdź na ESKA.pl, które gwiazdy doskonale wpisują się w ten dzień.

29 maja 2017, 17:07

Już w dniach 31 maja i 1 czerwca czeka na Was moc atrakcji związanych z otwarciem Carrefour Market i nową drogerią Rossmann, szalona Noc Zakupów i Dzień Dziecka!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy