Przed szkołami staną hotele dla… pszczół! Żywa lekcja przyrody! [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Przed szkołami staną hotele dla… pszczół! Żywa lekcja przyrody! [AUDIO] Pszczoła; brian207, Public Domain, pixbay.com
Ilustracja do artykułu Przed szkołami staną hotele dla… pszczół! Żywa lekcja przyrody! [AUDIO]

Pięć szkół postawi przed swoimi budynkami nietypowe hotele. Zamieszkają w nich pszczoły, które nie będą stanowiły niebezpieczeństwa dla dzieci, lecz mogą je wiele nauczyć!

Przed lubelskimi szkołami pojawią się hotele dla pszczół, w każdym z nich ponad 8 tysięcy owadów. Uczniowie będą mogli zbudować pszczele domy, wziąć udział w warsztatach i zajęciach prowadzonych przez nauczycieli akademickich.

Głównym punktem projektu będzie postawienie hoteli, które będą zrobione m.in. z plastikowych butelek. - Będę prelekcje i ćwiczenia praktyczne, a podsumowaniem tego spotkania będzie ustawienie hotelu do pszczoły murarki, więc część dzieci już o tym wie, a część dowie się wkrótce - mówi Mirosław Wójcik, dyrektor SP nr 38 w Lublinie.

- Zainteresowała nas ta propozycja, ponieważ jest to pszczoła żyjąca samodzielnie, dziko. Ma zredukowane żądło, czyli nie będzie niebezpieczna dla dzieci – dodaje Mirosław Wójcik.

Hotele dla owadów pojawią się przed podstawówkami numer 21,28, 41, V LO i ZS nr 5 w Lublinie. Hotele powstają w ramach współpracy Uniwersytetu Przyrodniczego i fabryki cukierków „Pszczółka”.

Posłuchaj, jak będą wyglądały hotele. Materiał przygotował Adam Tykło, reporter Radia ESKA.

 Zobacz jak wyglądają hotele. Materiał przygotowała Sandra Bartnik, reporterka Radia ESKA.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

4 godz. 14 min.
Chester Bennington: oficjalna przyczyna śmierci

Chester Bennington: oficjalna przyczyna śmierci

Znana jest oficjalna przyczyna śmierci wokalisty Chestera Benningtona z Linkin Park.

5 godz. 30 min.
Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 w internecie będzie dostępne? Gdzie i o której oglądać transmisję na żywo? Sprawdźcie już teraz - na ESKA.pl!

5 godz. 32 min.
Męskie Granie 2017 Katowice: PROGRAM, ARTYŚCI

Męskie Granie 2017 Katowice: PROGRAM, ARTYŚCI

Męskie Granie w Katowicach zagra już 22 lipca. Kto wystąpi obok Brodki czy Organka? Sprawdź na ESKA.pl

5 godz. 33 min.

Okna niczym oczy domu... dekoruj, eksperymentuj, baw się dobrze. ANWO poleca!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy