Przed szkołami staną hotele dla… pszczół! Żywa lekcja przyrody! [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Przed szkołami staną hotele dla… pszczół! Żywa lekcja przyrody! [AUDIO] Pszczoła; brian207, Public Domain, pixbay.com
Ilustracja do artykułu Przed szkołami staną hotele dla… pszczół! Żywa lekcja przyrody! [AUDIO]

Pięć szkół postawi przed swoimi budynkami nietypowe hotele. Zamieszkają w nich pszczoły, które nie będą stanowiły niebezpieczeństwa dla dzieci, lecz mogą je wiele nauczyć!

Przed lubelskimi szkołami pojawią się hotele dla pszczół, w każdym z nich ponad 8 tysięcy owadów. Uczniowie będą mogli zbudować pszczele domy, wziąć udział w warsztatach i zajęciach prowadzonych przez nauczycieli akademickich.

Głównym punktem projektu będzie postawienie hoteli, które będą zrobione m.in. z plastikowych butelek. - Będę prelekcje i ćwiczenia praktyczne, a podsumowaniem tego spotkania będzie ustawienie hotelu do pszczoły murarki, więc część dzieci już o tym wie, a część dowie się wkrótce - mówi Mirosław Wójcik, dyrektor SP nr 38 w Lublinie.

- Zainteresowała nas ta propozycja, ponieważ jest to pszczoła żyjąca samodzielnie, dziko. Ma zredukowane żądło, czyli nie będzie niebezpieczna dla dzieci – dodaje Mirosław Wójcik.

Hotele dla owadów pojawią się przed podstawówkami numer 21,28, 41, V LO i ZS nr 5 w Lublinie. Hotele powstają w ramach współpracy Uniwersytetu Przyrodniczego i fabryki cukierków „Pszczółka”.

Posłuchaj, jak będą wyglądały hotele. Materiał przygotował Adam Tykło, reporter Radia ESKA.

 Zobacz jak wyglądają hotele. Materiał przygotowała Sandra Bartnik, reporterka Radia ESKA.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Mistrz i Małgorzata - kto był poetą?

Mistrz i Małgorzata - kto był poetą?

Kto był poetą w powieści Mistrz i Małgorzata? Takie pytanie w Milionerach usłyszała jedna z uczestniczek. Czy znała prawidłową odpowiedź?

29 maja 2017, 20:03
Piosenki z KSW 39: Juras i Popek z najlepszymi wejściami VIDEO

Piosenki z KSW 39: Juras i Popek z najlepszymi wejściami VIDEO

Na KSW 39 oprócz sportowych emocji zawodnikom towarzyszyła motywacyjna muzyka podczas wejścia do klatki. Sprawdź, przy jakich utworach wchodzili Juras i Popek. To ich wejścia zrobiły największe wrażenie na kibicach. 

29 maja 2017, 17:57
Seriale na Facebooku. Co będzie można obejrzeć?

Seriale na Facebooku. Co będzie można obejrzeć?

Facebook zapłaci twórcom nawet 250 tysięcy dolarów za seriale i dłuższe materiały wideo. Kiedy i co będzie można obejrzeć na Facebooku?

29 maja 2017, 17:10
Dzień Bez Stanika 2017: gwiazdy bez biustonosza HOT

Dzień Bez Stanika 2017: gwiazdy bez biustonosza HOT

Dzień Bez Stanika 2017 to jedno z najbardziej nietypowych świąt. Sprawdź na ESKA.pl, które gwiazdy doskonale wpisują się w ten dzień.

29 maja 2017, 17:07

Już w dniach 31 maja i 1 czerwca czeka na Was moc atrakcji związanych z otwarciem Carrefour Market i nową drogerią Rossmann, szalona Noc Zakupów i Dzień Dziecka!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy