Przed szkołami staną hotele dla… pszczół! Żywa lekcja przyrody! [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Przed szkołami staną hotele dla… pszczół! Żywa lekcja przyrody! [AUDIO] Pszczoła; brian207, Public Domain, pixbay.com
Ilustracja do artykułu Przed szkołami staną hotele dla… pszczół! Żywa lekcja przyrody! [AUDIO]

Pięć szkół postawi przed swoimi budynkami nietypowe hotele. Zamieszkają w nich pszczoły, które nie będą stanowiły niebezpieczeństwa dla dzieci, lecz mogą je wiele nauczyć!

Przed lubelskimi szkołami pojawią się hotele dla pszczół, w każdym z nich ponad 8 tysięcy owadów. Uczniowie będą mogli zbudować pszczele domy, wziąć udział w warsztatach i zajęciach prowadzonych przez nauczycieli akademickich.

Głównym punktem projektu będzie postawienie hoteli, które będą zrobione m.in. z plastikowych butelek. - Będę prelekcje i ćwiczenia praktyczne, a podsumowaniem tego spotkania będzie ustawienie hotelu do pszczoły murarki, więc część dzieci już o tym wie, a część dowie się wkrótce - mówi Mirosław Wójcik, dyrektor SP nr 38 w Lublinie.

- Zainteresowała nas ta propozycja, ponieważ jest to pszczoła żyjąca samodzielnie, dziko. Ma zredukowane żądło, czyli nie będzie niebezpieczna dla dzieci – dodaje Mirosław Wójcik.

Hotele dla owadów pojawią się przed podstawówkami numer 21,28, 41, V LO i ZS nr 5 w Lublinie. Hotele powstają w ramach współpracy Uniwersytetu Przyrodniczego i fabryki cukierków „Pszczółka”.

Posłuchaj, jak będą wyglądały hotele. Materiał przygotował Adam Tykło, reporter Radia ESKA.

 Zobacz jak wyglądają hotele. Materiał przygotowała Sandra Bartnik, reporterka Radia ESKA.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Jarmark Wielkanocny 2017 - kiedy i w których miastach?

Jarmark Wielkanocny 2017 - kiedy i w których miastach?

Wielkanoc coraz bliżej! W niektórych miastach pojawiły się już jarmarki wielkanocne, na których znajdziecie świąteczne produkty. Co i w którym miejscu będą kiermasze? Przekonajcie się na ESKA.pl

16 min
Milionerzy: pytanie za pół miliona o gitarę akustyczną!

Milionerzy: pytanie za pół miliona o gitarę akustyczną!

Pytanie o gitarę akustyczną przerosło jedną z uczestniczek Milionerów, która postanowiła wycofać się z gry i zabrać 250 tys. zł. 

30 min
Facebook może przestać działać! Co się zmieni?

Facebook może przestać działać! Co się zmieni?

Facebook przestał działać? Nie wiesz, o co chodzi, ale aplikacja FB jest nieaktywna? Znamy przyczynę problemu!

1 godz. 10 min.
Victoria Beckham w Carpool Karaoke! Co zaśpiewała?

Victoria Beckham w Carpool Karaoke! Co zaśpiewała?

Victoria Beckham w Carpool Karaoke powraca do śpiewania! Pomimo tego, że była członkini Spice Girls już dawno porzuciła karierę muzyczną, to dla Jamesa Cordena zrobiła wyjątek.

1 godz. 27 min.

Bieg po Nowe Życie już w ten weekend. Zapraszamy do Wisły!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy