Powstała pierwsza książka o lubelskich startupach

Jak powstawały lubelskie firmy z branży nowych technologii oraz kto kryje się za ciekawymi inicjatywami dziejącymi się w Lublinie. To wszystko można przeczytać w e-booku "Lubelskie Startupy 2015", który właśnie miał premierę. 

Zdjęcie z artykułu: Powstała pierwsza książka o lubelskich startupach Książka jest dostępna do pobrania za darmo; Pixabay
Ilustracja do artykułu Powstała pierwsza książka o lubelskich startupach

Książkę w wersji elektronicznej może pobrać każda osoba za darmo. – W ciągu ostatniego roku bardzo często przychodziłem na różne spotkania, na których swoje pomysły prezentowali startupowcy – wyjaśnia Jacek Lipski, jeden z autorów książki. 

Przyszli przedsiębiorcy starali się zainteresować jak najwięcej osób swoimi nietypowymi rozwiązaniami i koncepcjami. 

– Każdy z nich kryje za sobą bardzo ciekawą historię pełną determinacji w dążeniu do robienia w życiu tego, o czym marzą. Zdecydowana większość z nich jest na tak wczesnym rozwoju, że ciężko mówić tutaj jeszcze o wielkich firmach, ale wszystkie mają duży potencjał. – dodaje. 

Z materiałów dowiemy się więcej o genezie powstania takich firm jak Janusze Internetu, Landing Harbour, Top Clips, Mutated Byte czy Lime Devices. Znajdziemy również komentarze m.in. Piotra Wojciechowskiego z TEDxLublin, Tomasza Małeckiego z Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Anny Prończuk z Business Link Lublin czy Izabeli Karkochy, która organizuje cykliczne spotkania WordUp Lublin i Czwartki Social Media. 

Książka powstawała przez pięć miesięcy. – Początkowo miała składać się z 10 wywiadów.  Jednak każdy z moich rozmówców polecał mi inną, równie ciekawą osobę i ta lista szybko urosła – dodaje Jacek Lipski. W sumie w książce wypowiada się 20 osób związanych z lubelską branżą technologiczną. 

E-book może pobrać za darmo każda chętna osoba. W ciągu kilku dni od premiery zrobiło tak już ponad 400 osób. – Planujemy wydanie także wersji drukowanej.  Jest duża szansa, że wkrótce książkę książkę będą mogli przeczytać również miłośnicy tradycyjnej literatury – przyznaje Jacek Lipski. 

W przyszłym roku planowana jest kolejna część książki. 

Książkę Lubelskie Startupy 2015 można pobrać w tym miejscu: Pobierz

Co to są startupy

Są to drobne firmy w fazie rozwojowej z nietypowym ale kreatywnym pomysłem, które szukają inwestorów. Najczęściej są związane z nowymi technologiami. Charakteryzują się wyższym ryzykiem, ale również mogą zapewnić bardzo duży zwrot z inwestycji. Przykładem startupu jest Google czy Facebook

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ewa Farna: koncert 10 lat na scenie: bilety, data, goście

Ewa Farna: koncert 10 lat na scenie: bilety, data, goście

Ewa Farna w tym roku obchodzi 10-lecie muzycznej działalności. Z tej okazji organizuje koncert '10 lat na scenie' z udziałem gości. Sprawdź, po ile są bilety i gdzie je kupić oraz kiedy odbędzie się jubileuszowa impreza.

22 min
Solange w Polsce - akcje koncertowe na Open'er 2017

Solange w Polsce - akcje koncertowe na Open'er 2017

Solange w Polsce wystąpi na Open'er 2017. Jakie niespodzianki przygotowali dla niej fani?

24 min
ESKA Summer City 2017 - kiedy i w których miastach spotkacie naszą ekipę?

ESKA Summer City 2017 - kiedy i w których miastach spotkacie naszą ekipę?

ESKA Summer City 2017 w największych miastach Polski. Ekipy Radia ESKA oraz ESKA TV przez całe lato będą sprawdzać, w jaki sposób młodzi Polacy spędzają wakacje. Szczegóły na ESKA.pl

30 min
Miss Polski Nastolatek 2017 - gdzie oglądać finał konkursu 28.06?

Miss Polski Nastolatek 2017 - gdzie oglądać finał konkursu 28.06?

Podczas magicznego wieczoru minionego weekendu dla wielu pięknych dziewcząt otworzyły się drzwi do wyjątkowej kariery. Moment, kiedy to się stało będzie można zobaczyć w Czwórce retransmitującej galę Finału Miss Polski Nastolatek 2017

55 min

Już 2 Lipca Święto Owoców w Kraśniku! Dobra Zabawa Gwarantowana!! Sprawdź>>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy