Nielegalnie upowszechniał streamingi w sieci. Wpadł bo się reklamował

Zdjęcie z artykułu: Nielegalnie upowszechniał streamingi w sieci. Wpadł  bo się reklamował Mężczyzna nielegalnie udostępniał kodowane programy; KWP Lublin
Ilustracja do artykułu Nielegalnie upowszechniał streamingi w sieci. Wpadł bo się reklamował

Policjanci zajmujący się cyberprzestępczością zatrzymali organizatora tzw. streamingu tj. nielegalnego rozpowszechniania w sieci Internet kanałów telewizyjnych płatnych platform cyfrowych.

Jego działalność trwała co najmniej od lutego 2017 r. oferował streaming kanałów telewizyjnych kilku platform cyfrowych, bez wymaganej zgody wymienionych firm, nieograniczonej liczbie użytkowników Internetu.

- Pewnego rodzaju reklamę swojej nielegalnej działalności prowadził na portalu społecznościowym. Właśnie tam można było zobaczyć jakie strony oraz poszczególne wydarzeń sportowych, były nielegalnie „steaming-owane” w intrenecie. Użytkownik ten reklamował się zamieszczając wpisy prowadzonych przez siebie stron: „wszystko jest za free - bez żadnych limitów czasowych i rejestracji” - informuje Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

Puławianin jako administrator reklamował się codziennie na bardzo popularnej stronie internetowej udostępniającej linki do wydarzeń sportowych. Link dedykowany był do konkretnego wydarzenia sportowego emitowanego na danym kanale telewizyjnym. - Jak ustalili funkcjonariusze Cyber KWP w Lublinie - na stronach internetowych prowadzonych przez mieszkańca powiatu puławskiego organizował on streaming wszystkich polskojęzycznych kanałów sportowych. Ponadto emitowane były również wydarzenia sportowe nadawane w systemie Pay-Per-View – dodaje Laszczka-Rusek.

Policjanci weszli do mieszkania 30-latka z Końskowoli. Potwierdzono prowadzenie nielegalnej działalności, zabezpieczono sprzęt komputerowy służący do nielegalnego rozpowszechniania kodowanych programów telewizyjnych innym użytkownikom internetu.

Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego stałe źródło dochodu albo działalność przestępną organizuje lub nią kieruje, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

4 godz. 19 min.
Chester Bennington: oficjalna przyczyna śmierci

Chester Bennington: oficjalna przyczyna śmierci

Znana jest oficjalna przyczyna śmierci wokalisty Chestera Benningtona z Linkin Park.

5 godz. 35 min.
Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 w internecie będzie dostępne? Gdzie i o której oglądać transmisję na żywo? Sprawdźcie już teraz - na ESKA.pl!

5 godz. 37 min.
Męskie Granie 2017 Katowice: PROGRAM, ARTYŚCI

Męskie Granie 2017 Katowice: PROGRAM, ARTYŚCI

Męskie Granie w Katowicach zagra już 22 lipca. Kto wystąpi obok Brodki czy Organka? Sprawdź na ESKA.pl

5 godz. 38 min.

Okna niczym oczy domu... dekoruj, eksperymentuj, baw się dobrze. ANWO poleca!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy