Motocykliści utopili marzannę! Przewieźli ja przez miasto i wrzucili do rzeki [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Motocykliści utopili marzannę! Przewieźli ja przez miasto i wrzucili do rzeki [WIDEO] Zamojscy motocykliści zadbali, aby ich kukła miała nawet... kolczyk w pępku; Marta Buczak, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Motocykliści utopili marzannę! Przewieźli ja przez miasto i wrzucili do rzeki [WIDEO]

Zamojscy motocykliści nie mogą się doczekać wiosny. Zamojscy miłośnicy dwóch kółek już utopili marzannę. Zobacz, jak się bawili!

Od kilku lat członkowie Zamojskiej Grupy Motocyklowej przygotowują kukłę, paradują z nią ulicami miasta, po czym topią w rzece Łabuńce. W rytuale nie przeszkodził prószący śnieg. - Wyganiamy zimę i zaczynamy lato – piękne, motocyklowe. Przepędzamy zimę, więc musi być zimno i śnieg – opowiadają Piotr Stalski i Piotr Łachno, motocykliści z Zamościa.

Marzanna przygotowywana jest w motocyklowych garażach, starannie ubierana i stylizowana. - Kukła to tradycja. Ustaliliśmy, że nasze panie będą piękne, ale zmieniamy im kolor włosów. W ubiegłym roki była blondynka, teraz jest czarna i ma nawet kolczyk w pępku – opowiadają motocykliści.

Posłuchaj, jak motocykliści żegnali zimę. Materiał przygotowała Marta Buczak, reporterka Radia ESKA.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Mistrz i Małgorzata - kto był poetą?

Mistrz i Małgorzata - kto był poetą?

Kto był poetą w powieści Mistrz i Małgorzata? Takie pytanie w Milionerach usłyszała jedna z uczestniczek. Czy znała prawidłową odpowiedź?

29 maja 2017, 20:03
Piosenki z KSW 39: Juras i Popek z najlepszymi wejściami VIDEO

Piosenki z KSW 39: Juras i Popek z najlepszymi wejściami VIDEO

Na KSW 39 oprócz sportowych emocji zawodnikom towarzyszyła motywacyjna muzyka podczas wejścia do klatki. Sprawdź, przy jakich utworach wchodzili Juras i Popek. To ich wejścia zrobiły największe wrażenie na kibicach. 

29 maja 2017, 17:57
Seriale na Facebooku. Co będzie można obejrzeć?

Seriale na Facebooku. Co będzie można obejrzeć?

Facebook zapłaci twórcom nawet 250 tysięcy dolarów za seriale i dłuższe materiały wideo. Kiedy i co będzie można obejrzeć na Facebooku?

29 maja 2017, 17:10
Dzień Bez Stanika 2017: gwiazdy bez biustonosza HOT

Dzień Bez Stanika 2017: gwiazdy bez biustonosza HOT

Dzień Bez Stanika 2017 to jedno z najbardziej nietypowych świąt. Sprawdź na ESKA.pl, które gwiazdy doskonale wpisują się w ten dzień.

29 maja 2017, 17:07

Już w dniach 31 maja i 1 czerwca czeka na Was moc atrakcji związanych z otwarciem Carrefour Market i nową drogerią Rossmann, szalona Noc Zakupów i Dzień Dziecka!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy