Motocykliści utopili marzannę! Przewieźli ja przez miasto i wrzucili do rzeki [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Motocykliści utopili marzannę! Przewieźli ja przez miasto i wrzucili do rzeki [WIDEO] Zamojscy motocykliści zadbali, aby ich kukła miała nawet... kolczyk w pępku; Marta Buczak, Radio ESKA
Ilustracja do artykułu Motocykliści utopili marzannę! Przewieźli ja przez miasto i wrzucili do rzeki [WIDEO]

Zamojscy motocykliści nie mogą się doczekać wiosny. Zamojscy miłośnicy dwóch kółek już utopili marzannę. Zobacz, jak się bawili!

Od kilku lat członkowie Zamojskiej Grupy Motocyklowej przygotowują kukłę, paradują z nią ulicami miasta, po czym topią w rzece Łabuńce. W rytuale nie przeszkodził prószący śnieg. - Wyganiamy zimę i zaczynamy lato – piękne, motocyklowe. Przepędzamy zimę, więc musi być zimno i śnieg – opowiadają Piotr Stalski i Piotr Łachno, motocykliści z Zamościa.

Marzanna przygotowywana jest w motocyklowych garażach, starannie ubierana i stylizowana. - Kukła to tradycja. Ustaliliśmy, że nasze panie będą piękne, ale zmieniamy im kolor włosów. W ubiegłym roki była blondynka, teraz jest czarna i ma nawet kolczyk w pępku – opowiadają motocykliści.

Posłuchaj, jak motocykliści żegnali zimę. Materiał przygotowała Marta Buczak, reporterka Radia ESKA.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Jarmark Wielkanocny 2017 - kiedy i w których miastach?

Jarmark Wielkanocny 2017 - kiedy i w których miastach?

Wielkanoc coraz bliżej! W niektórych miastach pojawiły się już jarmarki wielkanocne, na których znajdziecie świąteczne produkty. Co i w którym miejscu będą kiermasze? Przekonajcie się na ESKA.pl

16 min
Milionerzy: pytanie za pół miliona o gitarę akustyczną!

Milionerzy: pytanie za pół miliona o gitarę akustyczną!

Pytanie o gitarę akustyczną przerosło jedną z uczestniczek Milionerów, która postanowiła wycofać się z gry i zabrać 250 tys. zł. 

30 min
Facebook może przestać działać! Co się zmieni?

Facebook może przestać działać! Co się zmieni?

Facebook przestał działać? Nie wiesz, o co chodzi, ale aplikacja FB jest nieaktywna? Znamy przyczynę problemu!

1 godz. 10 min.
Victoria Beckham w Carpool Karaoke! Co zaśpiewała?

Victoria Beckham w Carpool Karaoke! Co zaśpiewała?

Victoria Beckham w Carpool Karaoke powraca do śpiewania! Pomimo tego, że była członkini Spice Girls już dawno porzuciła karierę muzyczną, to dla Jamesa Cordena zrobiła wyjątek.

1 godz. 27 min.

Bieg po Nowe Życie już w ten weekend. Zapraszamy do Wisły!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy