Kury już mogą wrócić na wolne wybiegi! Ale trzeba spełnić warunki

Zdjęcie z artykułu: Kury już mogą wrócić na wolne wybiegi! Ale trzeba spełnić warunki Kury mogą wrócić na wolne wybiegi; Unsplash, Public Domain, pixbay.com
Ilustracja do artykułu Kury już mogą wrócić na wolne wybiegi! Ale trzeba spełnić warunki

Główny Lekarz Weterynarii wydał Krajowej Izbie Producentów Drobiu i Pasz interpretację przepisów, która pozwala na wypuszczenie kur z zamknięcia.

Kury mogą wyjść już z kurników. Zgodnie z interpretacją rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które w grudniu kazało trzymać ptactwo w odosobnieniu. - Kury nioski oraz brojlery utrzymywane w wolnowybiegowym systemie chowu mogą być wypuszczane na zewnątrz pod warunkiem przebywania ptaków w wolierach lub miejscach zadaszonych z ogrodzeniem sięgającym do krawędzi dachu – informuje portal spożywczy.

Z prośbą do Głównego lekarza Weterynarii zwróciła się Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, która sugerowała, że producenci jaj z naszego kraju, po 3 miesiącach zamknięcia ptaków (czyli od 21 marca) straciliby status „jaj z wolnego wybiegu”. Zmiana wiązałaby się nie tylko z ogromnymi stratami finansowymi, ale również dodatkowym nakładem pieniężny m.in. na konieczność zmian opakowań.

Producenci mogą wypuścić drób na zewnątrz jeśli mają woliery lub miejsca ogrodzone i zadaszone.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Jarmark Wielkanocny 2017 - kiedy i w których miastach?

Jarmark Wielkanocny 2017 - kiedy i w których miastach?

Wielkanoc coraz bliżej! W niektórych miastach pojawiły się już jarmarki wielkanocne, na których znajdziecie świąteczne produkty. Co i w którym miejscu będą kiermasze? Przekonajcie się na ESKA.pl

14 min
Milionerzy: pytanie za pół miliona o gitarę akustyczną!

Milionerzy: pytanie za pół miliona o gitarę akustyczną!

Pytanie o gitarę akustyczną przerosło jedną z uczestniczek Milionerów, która postanowiła wycofać się z gry i zabrać 250 tys. zł. 

28 min
Facebook może przestać działać! Co się zmieni?

Facebook może przestać działać! Co się zmieni?

Facebook przestał działać? Nie wiesz, o co chodzi, ale aplikacja FB jest nieaktywna? Znamy przyczynę problemu!

1 godz. 8 min.
Victoria Beckham w Carpool Karaoke! Co zaśpiewała?

Victoria Beckham w Carpool Karaoke! Co zaśpiewała?

Victoria Beckham w Carpool Karaoke powraca do śpiewania! Pomimo tego, że była członkini Spice Girls już dawno porzuciła karierę muzyczną, to dla Jamesa Cordena zrobiła wyjątek.

1 godz. 25 min.

Bieg po Nowe Życie już w ten weekend. Zapraszamy do Wisły!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy