Kury już mogą wrócić na wolne wybiegi! Ale trzeba spełnić warunki

Zdjęcie z artykułu: Kury już mogą wrócić na wolne wybiegi! Ale trzeba spełnić warunki Kury mogą wrócić na wolne wybiegi; Unsplash, Public Domain, pixbay.com
Ilustracja do artykułu Kury już mogą wrócić na wolne wybiegi! Ale trzeba spełnić warunki

Główny Lekarz Weterynarii wydał Krajowej Izbie Producentów Drobiu i Pasz interpretację przepisów, która pozwala na wypuszczenie kur z zamknięcia.

Kury mogą wyjść już z kurników. Zgodnie z interpretacją rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które w grudniu kazało trzymać ptactwo w odosobnieniu. - Kury nioski oraz brojlery utrzymywane w wolnowybiegowym systemie chowu mogą być wypuszczane na zewnątrz pod warunkiem przebywania ptaków w wolierach lub miejscach zadaszonych z ogrodzeniem sięgającym do krawędzi dachu – informuje portal spożywczy.

Z prośbą do Głównego lekarza Weterynarii zwróciła się Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, która sugerowała, że producenci jaj z naszego kraju, po 3 miesiącach zamknięcia ptaków (czyli od 21 marca) straciliby status „jaj z wolnego wybiegu”. Zmiana wiązałaby się nie tylko z ogromnymi stratami finansowymi, ale również dodatkowym nakładem pieniężny m.in. na konieczność zmian opakowań.

Producenci mogą wypuścić drób na zewnątrz jeśli mają woliery lub miejsca ogrodzone i zadaszone.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

4 godz. 9 min.
Chester Bennington: oficjalna przyczyna śmierci

Chester Bennington: oficjalna przyczyna śmierci

Znana jest oficjalna przyczyna śmierci wokalisty Chestera Benningtona z Linkin Park.

5 godz. 25 min.
Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 w internecie będzie dostępne? Gdzie i o której oglądać transmisję na żywo? Sprawdźcie już teraz - na ESKA.pl!

5 godz. 27 min.
Męskie Granie 2017 Katowice: PROGRAM, ARTYŚCI

Męskie Granie 2017 Katowice: PROGRAM, ARTYŚCI

Męskie Granie w Katowicach zagra już 22 lipca. Kto wystąpi obok Brodki czy Organka? Sprawdź na ESKA.pl

5 godz. 28 min.

Okna niczym oczy domu... dekoruj, eksperymentuj, baw się dobrze. ANWO poleca!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy