Kury już mogą wrócić na wolne wybiegi! Ale trzeba spełnić warunki

Zdjęcie z artykułu: Kury już mogą wrócić na wolne wybiegi! Ale trzeba spełnić warunki Kury mogą wrócić na wolne wybiegi; Unsplash, Public Domain, pixbay.com
Ilustracja do artykułu Kury już mogą wrócić na wolne wybiegi! Ale trzeba spełnić warunki

Główny Lekarz Weterynarii wydał Krajowej Izbie Producentów Drobiu i Pasz interpretację przepisów, która pozwala na wypuszczenie kur z zamknięcia.

Kury mogą wyjść już z kurników. Zgodnie z interpretacją rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które w grudniu kazało trzymać ptactwo w odosobnieniu. - Kury nioski oraz brojlery utrzymywane w wolnowybiegowym systemie chowu mogą być wypuszczane na zewnątrz pod warunkiem przebywania ptaków w wolierach lub miejscach zadaszonych z ogrodzeniem sięgającym do krawędzi dachu – informuje portal spożywczy.

Z prośbą do Głównego lekarza Weterynarii zwróciła się Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, która sugerowała, że producenci jaj z naszego kraju, po 3 miesiącach zamknięcia ptaków (czyli od 21 marca) straciliby status „jaj z wolnego wybiegu”. Zmiana wiązałaby się nie tylko z ogromnymi stratami finansowymi, ale również dodatkowym nakładem pieniężny m.in. na konieczność zmian opakowań.

Producenci mogą wypuścić drób na zewnątrz jeśli mają woliery lub miejsca ogrodzone i zadaszone.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Mistrz i Małgorzata - kto był poetą?

Mistrz i Małgorzata - kto był poetą?

Kto był poetą w powieści Mistrz i Małgorzata? Takie pytanie w Milionerach usłyszała jedna z uczestniczek. Czy znała prawidłową odpowiedź?

29 maja 2017, 20:03
Piosenki z KSW 39: Juras i Popek z najlepszymi wejściami VIDEO

Piosenki z KSW 39: Juras i Popek z najlepszymi wejściami VIDEO

Na KSW 39 oprócz sportowych emocji zawodnikom towarzyszyła motywacyjna muzyka podczas wejścia do klatki. Sprawdź, przy jakich utworach wchodzili Juras i Popek. To ich wejścia zrobiły największe wrażenie na kibicach. 

29 maja 2017, 17:57
Seriale na Facebooku. Co będzie można obejrzeć?

Seriale na Facebooku. Co będzie można obejrzeć?

Facebook zapłaci twórcom nawet 250 tysięcy dolarów za seriale i dłuższe materiały wideo. Kiedy i co będzie można obejrzeć na Facebooku?

29 maja 2017, 17:10
Dzień Bez Stanika 2017: gwiazdy bez biustonosza HOT

Dzień Bez Stanika 2017: gwiazdy bez biustonosza HOT

Dzień Bez Stanika 2017 to jedno z najbardziej nietypowych świąt. Sprawdź na ESKA.pl, które gwiazdy doskonale wpisują się w ten dzień.

29 maja 2017, 17:07

Już w dniach 31 maja i 1 czerwca czeka na Was moc atrakcji związanych z otwarciem Carrefour Market i nową drogerią Rossmann, szalona Noc Zakupów i Dzień Dziecka!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy