Kamery filmowały szkolną toaletę! Szokujące wyniki kontroli NIK w Gimnazjum nr 1 w Puławach!

Zdjęcie z artykułu: Kamery filmowały szkolną toaletę! Szokujące wyniki kontroli NIK w Gimnazjum nr 1 w Puławach! Kamery monitoringu skierowane były na pisuary w szkolnej toalecie; Materiały kontrolne NIK
Ilustracja do artykułu Kamery filmowały szkolną toaletę! Szokujące wyniki kontroli NIK w Gimnazjum nr 1 w Puławach!

Najbardziej zaskakującą informacją po przeprowadzonej przez NIK kontroli jest montowanie kamer monitoringu nawet w szkolnych toaletach. Taki przypadek miał miejsce w Gimnazjum nr 1 w Puławach, gdzie dostęp do nagrań miał niemal każdy.

Wnioski po kontroli NIK są bardzo niepokojące. Kamery w szkołach w większości pełnią rolę atrap. Co prawda, nagrywają, ale nikt w te nagrania nie zagląda. Szkoły nie wykorzystują również tych nagrań do wyjaśniania incydentów. Najbardziej niepokojące jest jednak to, że zdarzają się również przypadki, w których kamery montowane są również w szkolnych toaletach.

Taka sytuacja miała miejsce w Gimnazjum nr 1 w Puławach, gdzie kamery monitoringu zostały umieszczone w męskiej toalecie. Urządzenia skierowane były na cztery pisuary. W raporcie NIK takie usytuowanie kamer zostało określone jako naruszające intymność osób korzystających z toalety.

"Nad widocznymi na obrazach z kamer pisuarami umieszczono kartki „Pisuar nieczynny. Zakaz korzystania”. Uwzględniając, że pisuary te faktycznie były sprawne i podłączone do instalacji, nie można wykluczyć korzystania z nich przez osoby, które w takiej sytuacji zostaną nagrane podczas załatwiania potrzeb fizjologicznych. Pozostałe dwa pisuary niewyłączone z użytkowania, oddzielone niskimi ściankami, znajdowały się również w monitorowanych obszarach. W trakcie kontroli NIK, osoba sprawująca opiekę informatyczną nad systemem monitoringu zmodyfikowała ustawienie przedmiotowej kamery i umieściła „strefę prywatności” (czarne pole), uniemożliwiające podgląd ww. części toalety."

Obraz z kamer wyświetlany była na komputerach w gabinecie dyrektora, inspektora BHP oraz w portierni. NIK ustalił, że były one stale podłączone do internetu, a dostęp do nagrań miał każdy pracownik. Sprawę nieprawidłowości w funkcjonowaniu systemu monitoringu NIK zgłosił do Urzędu Miasta w Puławach, który zajmie się tym przypadkiem.

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: Lublin na znaczku! Genialna panorama miasta! [ZDJĘCIE]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

4 godz. 9 min.
Chester Bennington: oficjalna przyczyna śmierci

Chester Bennington: oficjalna przyczyna śmierci

Znana jest oficjalna przyczyna śmierci wokalisty Chestera Benningtona z Linkin Park.

5 godz. 25 min.
Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 w internecie będzie dostępne? Gdzie i o której oglądać transmisję na żywo? Sprawdźcie już teraz - na ESKA.pl!

5 godz. 27 min.
Męskie Granie 2017 Katowice: PROGRAM, ARTYŚCI

Męskie Granie 2017 Katowice: PROGRAM, ARTYŚCI

Męskie Granie w Katowicach zagra już 22 lipca. Kto wystąpi obok Brodki czy Organka? Sprawdź na ESKA.pl

5 godz. 28 min.

Okna niczym oczy domu... dekoruj, eksperymentuj, baw się dobrze. ANWO poleca!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy