Kamery filmowały szkolną toaletę! Szokujące wyniki kontroli NIK w Gimnazjum nr 1 w Puławach!

Zdjęcie z artykułu: Kamery filmowały szkolną toaletę! Szokujące wyniki kontroli NIK w Gimnazjum nr 1 w Puławach! Kamery monitoringu skierowane były na pisuary w szkolnej toalecie; Materiały kontrolne NIK
Ilustracja do artykułu Kamery filmowały szkolną toaletę! Szokujące wyniki kontroli NIK w Gimnazjum nr 1 w Puławach!

Najbardziej zaskakującą informacją po przeprowadzonej przez NIK kontroli jest montowanie kamer monitoringu nawet w szkolnych toaletach. Taki przypadek miał miejsce w Gimnazjum nr 1 w Puławach, gdzie dostęp do nagrań miał niemal każdy.

Wnioski po kontroli NIK są bardzo niepokojące. Kamery w szkołach w większości pełnią rolę atrap. Co prawda, nagrywają, ale nikt w te nagrania nie zagląda. Szkoły nie wykorzystują również tych nagrań do wyjaśniania incydentów. Najbardziej niepokojące jest jednak to, że zdarzają się również przypadki, w których kamery montowane są również w szkolnych toaletach.

Taka sytuacja miała miejsce w Gimnazjum nr 1 w Puławach, gdzie kamery monitoringu zostały umieszczone w męskiej toalecie. Urządzenia skierowane były na cztery pisuary. W raporcie NIK takie usytuowanie kamer zostało określone jako naruszające intymność osób korzystających z toalety.

"Nad widocznymi na obrazach z kamer pisuarami umieszczono kartki „Pisuar nieczynny. Zakaz korzystania”. Uwzględniając, że pisuary te faktycznie były sprawne i podłączone do instalacji, nie można wykluczyć korzystania z nich przez osoby, które w takiej sytuacji zostaną nagrane podczas załatwiania potrzeb fizjologicznych. Pozostałe dwa pisuary niewyłączone z użytkowania, oddzielone niskimi ściankami, znajdowały się również w monitorowanych obszarach. W trakcie kontroli NIK, osoba sprawująca opiekę informatyczną nad systemem monitoringu zmodyfikowała ustawienie przedmiotowej kamery i umieściła „strefę prywatności” (czarne pole), uniemożliwiające podgląd ww. części toalety."

Obraz z kamer wyświetlany była na komputerach w gabinecie dyrektora, inspektora BHP oraz w portierni. NIK ustalił, że były one stale podłączone do internetu, a dostęp do nagrań miał każdy pracownik. Sprawę nieprawidłowości w funkcjonowaniu systemu monitoringu NIK zgłosił do Urzędu Miasta w Puławach, który zajmie się tym przypadkiem.

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: Lublin na znaczku! Genialna panorama miasta! [ZDJĘCIE]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Mistrz i Małgorzata - kto był poetą?

Mistrz i Małgorzata - kto był poetą?

Kto był poetą w powieści Mistrz i Małgorzata? Takie pytanie w Milionerach usłyszała jedna z uczestniczek. Czy znała prawidłową odpowiedź?

29 maja 2017, 20:03
Piosenki z KSW 39: Juras i Popek z najlepszymi wejściami VIDEO

Piosenki z KSW 39: Juras i Popek z najlepszymi wejściami VIDEO

Na KSW 39 oprócz sportowych emocji zawodnikom towarzyszyła motywacyjna muzyka podczas wejścia do klatki. Sprawdź, przy jakich utworach wchodzili Juras i Popek. To ich wejścia zrobiły największe wrażenie na kibicach. 

29 maja 2017, 17:57
Seriale na Facebooku. Co będzie można obejrzeć?

Seriale na Facebooku. Co będzie można obejrzeć?

Facebook zapłaci twórcom nawet 250 tysięcy dolarów za seriale i dłuższe materiały wideo. Kiedy i co będzie można obejrzeć na Facebooku?

29 maja 2017, 17:10
Dzień Bez Stanika 2017: gwiazdy bez biustonosza HOT

Dzień Bez Stanika 2017: gwiazdy bez biustonosza HOT

Dzień Bez Stanika 2017 to jedno z najbardziej nietypowych świąt. Sprawdź na ESKA.pl, które gwiazdy doskonale wpisują się w ten dzień.

29 maja 2017, 17:07

Już w dniach 31 maja i 1 czerwca czeka na Was moc atrakcji związanych z otwarciem Carrefour Market i nową drogerią Rossmann, szalona Noc Zakupów i Dzień Dziecka!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy