Drogówka podsumowała pierwsze półrocze. Jak wygląda w porównaniu do poprzedniego roku?

Zdjęcie z artykułu: Drogówka podsumowała pierwsze półrocze. Jak wygląda w porównaniu do poprzedniego roku? Drogówka; policja.pl
Ilustracja do artykułu Drogówka podsumowała pierwsze półrocze. Jak wygląda w porównaniu do poprzedniego roku?

Na polskich drogach jest coraz bezpieczniej. Na Lubelszczyźnie jest dużo mniej wypadków, mniej ofiar śmiertelnych i rannych niż rok temu.

Na bezpieczeństwo na drogach wpływają: kierowcy, ich zachowanie i poszanowanie prawa oraz innych użytkowników dróg, samochody, które są coraz nowsze i coraz bardziej bezpieczne, drogi, które buduje się w naszym kraju. - Nie można jednak zapomnieć o działalności policyjnych patroli w zakresie efektywnego nadzoru nad ruchem drogowym oraz szeregu akcji prowadzonych przez mundurowych na rzecz poprawy bezpieczeństwa – mówi Renata Laszczka- Rusek z lubelskiej policji.

Co roku bezpieczeństwa na drogach województwa lubelskiego jest lepsze. Pierwsze półrocze tego roku w porównaniu z pierwszymi sześcioma miesiącami 2016 roku wygląda na Lubelszczyźnie lepiej.

- W ciągu sześciu miesięcy roku 2016 roku doszło na Lubelszczyźnie do 554 wypadków, teraz odnotowaliśmy ich 499. W tym samym okresie odnotowaliśmy spadek ofiar śmiertelnych, w tym roku zginęły 64 osoby podczas gdy w rok wcześniej poniosło śmierć 77 osób. Nastąpił także spadek rannych z 661 do 589 – dodaje Laszczka- Rusek.

Podczas pracy na drodze policjanci ujawnili w tym półroczu ponad 114 tys. wykroczeń drogowych, przeprowadziliśmy także ponad 366 tys. badań kierujących na zawartość alkoholu.

ZOBACZ TEŻ >>> Zmarła Julia Hartwig. Wybitna poetka miała 95 lat

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode zagrało w Warszawie 21.07.2017. Jak było? ZDJĘCIA, VIDEO

Depeche Mode 21.07.2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Polsce. Co się działo? Zdjęcia i filmy z koncertu Depeszów na ESKA.pl.

4 godz. 19 min.
Chester Bennington: oficjalna przyczyna śmierci

Chester Bennington: oficjalna przyczyna śmierci

Znana jest oficjalna przyczyna śmierci wokalisty Chestera Benningtona z Linkin Park.

5 godz. 35 min.
Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 - STREAM ONLINE. Gdzie oglądać live w internecie?

Tomorrowland 2017 w internecie będzie dostępne? Gdzie i o której oglądać transmisję na żywo? Sprawdźcie już teraz - na ESKA.pl!

5 godz. 37 min.
Męskie Granie 2017 Katowice: PROGRAM, ARTYŚCI

Męskie Granie 2017 Katowice: PROGRAM, ARTYŚCI

Męskie Granie w Katowicach zagra już 22 lipca. Kto wystąpi obok Brodki czy Organka? Sprawdź na ESKA.pl

5 godz. 38 min.

Okna niczym oczy domu... dekoruj, eksperymentuj, baw się dobrze. ANWO poleca!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy