Trudna droga do Biłgoraja! 15 wahadeł na jednej trasie [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Trudna droga do Biłgoraja! 15 wahadeł na jednej trasie [AUDIO] Przebudowa drogi; Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA]
Ilustracja do artykułu Trudna droga do Biłgoraja! 15 wahadeł na jednej trasie [AUDIO]

Aż 15 wahadeł na jednej trasie napotkają kierowcy podróżujący na trasie Lublin - Biłgoraj. Ruszyła przebudowa ważnej drogi wojewódzkiej.

Przebudowa drogi wojewódzkiej pomiędzy Piotrkowem a Wysokiem to jedna z ważniejszych inwestycji komunikacyjnych na Lubelszczyźnie. Inwestorzy planują w tym miejscu dodatkowo budowę dróg serwisowych i chodników - będą także nowe przystanki. Ostrożność i cierpliwość kierowców na pewno się opłaci mówi.

- Na odcinku od Piotrkowa do Wysokiego na 16 km jest 7 wahadeł, po świętach będzie drugie tyle. Wahadła związane są z przebudową drogi i dostosowywaniem jej do nośności 115 kN i poszerzaniem jezdni do 7 metrów - Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Ustawione wahadła mają usprawnić ruch, jak zapowiadają wykonawcy - mogą się tam tworzyć korki i utrudnienia. Po remoncie dozwolona prędkość jazdy na tym odcinku ma wzrosnąć nawet do 100km/h, inwestycja pochłonie około 55 milionów złotych. Wykonawca zakończy przebudowę jeszcze w tym roku.

Posłuchaj, ile zmian czeka na trasie na Biłgoraj. Materiał przygotowała Sandra Bartnik, reporterka Radia ESKA.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ewa Farna: koncert 10 lat na scenie: bilety, data, goście

Ewa Farna: koncert 10 lat na scenie: bilety, data, goście

Ewa Farna w tym roku obchodzi 10-lecie muzycznej działalności. Z tej okazji organizuje koncert '10 lat na scenie' z udziałem gości. Sprawdź, po ile są bilety i gdzie je kupić oraz kiedy odbędzie się jubileuszowa impreza.

30 min
Solange w Polsce - akcje koncertowe na Open'er 2017

Solange w Polsce - akcje koncertowe na Open'er 2017

Solange w Polsce wystąpi na Open'er 2017. Jakie niespodzianki przygotowali dla niej fani?

32 min
ESKA Summer City 2017 - kiedy i w których miastach spotkacie naszą ekipę?

ESKA Summer City 2017 - kiedy i w których miastach spotkacie naszą ekipę?

ESKA Summer City 2017 w największych miastach Polski. Ekipy Radia ESKA oraz ESKA TV przez całe lato będą sprawdzać, w jaki sposób młodzi Polacy spędzają wakacje. Szczegóły na ESKA.pl

38 min
Miss Polski Nastolatek 2017 - gdzie oglądać finał konkursu 28.06?

Miss Polski Nastolatek 2017 - gdzie oglądać finał konkursu 28.06?

Podczas magicznego wieczoru minionego weekendu dla wielu pięknych dziewcząt otworzyły się drzwi do wyjątkowej kariery. Moment, kiedy to się stało będzie można zobaczyć w Czwórce retransmitującej galę Finału Miss Polski Nastolatek 2017

1 godz. 3 min.

Już 2 Lipca Święto Owoców w Kraśniku! Dobra Zabawa Gwarantowana! Sprawdź >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy