Trudna droga do Biłgoraja! 15 wahadeł na jednej trasie [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Trudna droga do Biłgoraja! 15 wahadeł na jednej trasie [AUDIO] Przebudowa drogi; Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA]
Ilustracja do artykułu Trudna droga do Biłgoraja! 15 wahadeł na jednej trasie [AUDIO]

Aż 15 wahadeł na jednej trasie napotkają kierowcy podróżujący na trasie Lublin - Biłgoraj. Ruszyła przebudowa ważnej drogi wojewódzkiej.

Przebudowa drogi wojewódzkiej pomiędzy Piotrkowem a Wysokiem to jedna z ważniejszych inwestycji komunikacyjnych na Lubelszczyźnie. Inwestorzy planują w tym miejscu dodatkowo budowę dróg serwisowych i chodników - będą także nowe przystanki. Ostrożność i cierpliwość kierowców na pewno się opłaci mówi.

- Na odcinku od Piotrkowa do Wysokiego na 16 km jest 7 wahadeł, po świętach będzie drugie tyle. Wahadła związane są z przebudową drogi i dostosowywaniem jej do nośności 115 kN i poszerzaniem jezdni do 7 metrów - Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Ustawione wahadła mają usprawnić ruch, jak zapowiadają wykonawcy - mogą się tam tworzyć korki i utrudnienia. Po remoncie dozwolona prędkość jazdy na tym odcinku ma wzrosnąć nawet do 100km/h, inwestycja pochłonie około 55 milionów złotych. Wykonawca zakończy przebudowę jeszcze w tym roku.

Posłuchaj, ile zmian czeka na trasie na Biłgoraj. Materiał przygotowała Sandra Bartnik, reporterka Radia ESKA.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

 Twoja Twarz Brzmi Znajomo: Sławomir jako Janusz Rewiński [VIDEO]

Twoja Twarz Brzmi Znajomo: Sławomir jako Janusz Rewiński [VIDEO]

Sławomir po raz kolejny wygrał odcinek Twoja Twarz Brzmi Znajomo i zapewnił sobie udział w wielkim finale programu! Zobacz genialną metamorfozę Sławomira raz jeszcze!

30 kwietnia 2017, 18:31
Majówka 2017: otwarte sklepy. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Majówka 2017: otwarte sklepy. Gdzie zrobić zakupy 1-3 maja?

Gdzie znaleźć sklepy otwarte w majówkę 2017? Taki pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają nagłą potrzeb zrobienia szybkich zakupów w długi weekend majowy. Gdzie i kiedy zrobić zakupy w dniach 1-3 maja?

30 kwietnia 2017, 17:47
Klan: żenująca scena, która przejdzie do historii [VIDEO]

Klan: żenująca scena, która przejdzie do historii [VIDEO]

Scena z Klanu, w której Jacek wyładowuje swoje emocje masakrując filet z kurczaka z pewnością przejdzie do historii. Zobacz na ESKA.pl najbardziej żenującą serialową scenę ostatnich lat.

30 kwietnia 2017, 17:26
Matura 2017 z geografii - proste a trudne? Sprawdź pytania!

Matura 2017 z geografii - proste a trudne? Sprawdź pytania!

Matura z geografii to prosta sprawa? Sprawdź kompilację z pozoru łatwych pytań i bardzo zaskakujących odpowiedzi. Nie popełnij tych błędów na egzaminie dojrzałości, bo będziesz długo tego żałować.

30 kwietnia 2017, 15:03
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy